A sportolók jogairól és a doppingellenes küzdelemről tárgyalt az ET


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az Európa Tanács a sportolók emberi jogairól és doppingellenes küzdelemről tartott megbeszélésén megtárgyalták a terület aktuális kérdéseit.


A főtitkárhelyettes nyitóbeszédében emlékeztetett, hogy az ET már 1967 óta küzd a nemzetközi szintű doppingolás ellen. A doppingellenes egyezmény az ET úttörő, jogi kötőerővel bíró kezdeményezése volt a jogellenes teljesítményfokozás visszaszorítása érdekében.

Az elvárásait megfogalmazva kifejtette: „Ez a találkozó kiváló lehetőség, hogy megvitassuk a további, dopping visszaszorításához szükséges lépéseket. A sportvilágban nincs helye a doppingnak, a bizalmat vissza kell állítani, a sportolóink jogait tiszteletben kell tartani és meg kell védeni.

A találkozón az ET Emberi Jogi Bizottságának képviselői mellett részt vettek a sportólók képviselői is. A felek megvitatták a sportolók jogainak biztosítására szolgáló jelenlegi jogi rendelkezéseket, így részletesen elemezték az igazságszolgáltatáshoz való hozzáférést és a tisztességes eljárás elvének gyakorlati érvényesülését.

A kérdéssel a doppingellenes egyezményt vizsgáló csoport is foglalkozni fog a közeljövőben, és idén októberben Grúziában rendez majd egy megbeszélését az ET tagországok sportért felelős minisztereinek részvételével. 

(coe.int)

[htmlbox Jogászvilág_hírlevél]

Kapcsolódó cikkek

2024. április 25.

NMHH: reklámriport miatt bírságolt a médiatanács

Túlmutatott a támogatás megengedett keretein a Trendmánia című műsorszám december 16-án sugárzott adása, ezzel a TV2 megsértette a törvényi rendelkezést, a médiatanács emiatt megbírságolta a médiaszolgáltatót – közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kommunikációs igazgatósága

2024. április 24.

Jöhet a személyre szabott reklámoktól mentes ingyenes Facebook és Instagram?

Nagy várakozás előzte meg az uniós adatvédelmi testület (EDPB) állásfoglalását az egyelőre leginkább a Meta által használt „consent or pay” (hozzájárulás vagy fizetés) üzleti modell adatvédelmi vonatkozásaival kapcsolatban. Várhatóan mi lesz a hatása a véleménynek a közösségi médiumok és platformok működésére, mit jelenthet mindez a piaci szereplők és a felhasználók számára? A fenti kérdéseket Bartal Ivánnal, az Oppenheim Ügyvédi Iroda adatvédelmi jogi praxisának vezetőjével jártuk körbe.