Adócsalásához cégpiramist épített egy férfi


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Cégpiramist kiépítve 632 millió forintos kárt okozott az állami költségvetésnek egy korábban a francia idegenlégióban is szolgáló férfi és négy társa. Különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette és más bűncselekmények miatt vádat emeltek ellenük – közölte Horváth Szilárd Somogy megyei főügyész szerdánl.


Az elsőrendű vádlott egy biztonsági szolgáltatásokat nyújtó céget vezetett. Ahogy a vállalkozása növekedett, a cég adóterhei megsokasodtak, ezért elhatározta, hogy a társaival létrehoz egy olyan céghálót, amellyel az adófizetést el tudja kerülni.

[htmlbox BDT]

 

Érdemi tevékenységet, vagyis biztonsági szolgáltatást valójában végig csak a bűnszervezet vezetője által irányított vállalkozás végzett. A piramisszerűen felépülő cégháló azért kellett, hogy az általános forgalmi adó, és a munkavállalók foglalkoztatásával járó adóterhek megfizetését fiktív számlákkal és munkaszerződésekkel az alsóbb szinteken lévő, érdemi tevékenységet nem végző, „bukásra” szánt vállalkozásokra hárítsa. Ez utóbbiak az adófizetési kötelezettségnek nem tettek eleget, amivel az állami költségvetésnek összesen 632 millió forint kárt okoztak.

Az ügyészség a vádlottakra fegyházbüntetés, a bűncselekmények elkövetéséhez felhasznált cégekre több százmillió forint pénzbírság kiszabását indítványozta.


Kapcsolódó cikkek

2024. április 25.

Így működik a közösségi finanszírozás

A fintech-forradalom egyik mérhető sikertörténete, hogy miként vált az adomány és előfizetés jellegű közösségi finanszírozás a hagyományos forrásgyűjtési módszerek – mint a klasszikus banki finanszírozás vagy a kockázati tőkebefektetések – alternatívájává. Ebből a gyors fejlődésből az is következik, hogy kevésbé egységes a kép a köztudatban a „crowdfunding” jelenségről. Hány formája van? Melyek esnek szabályozás alá? Kik a szereplők a folyamatban? Milyen jogszabályok vonatkoznak rá?  Hogyan adóznak? Sok-sok tisztázandó körülmény közül a fő kérdés mindenekelőtt azonban az, hogy megjelennek-e erre szakosodott szolgáltatók Magyarországon is. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda összefoglalójából sok kérdésre választ kapunk.

2024. április 25.

NMHH: reklámriport miatt bírságolt a médiatanács

Túlmutatott a támogatás megengedett keretein a Trendmánia című műsorszám december 16-án sugárzott adása, ezzel a TV2 megsértette a törvényi rendelkezést, a médiatanács emiatt megbírságolta a médiaszolgáltatót – közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kommunikációs igazgatósága