Álmunkával próbáltak csalni


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Berettyóújfalui Járási Ügyészség kisebb kárt okozó csalás vétségének kísérlete miatt emelt vádat két vádlottal szemben, akik munkát színlelve tévesztettek meg egy iskolaigazgatót.


A két vádlott és ismeretlen társaik 2015. szeptember 17-én, a kora délutáni órákban tehergépkocsival megjelentek egy kőrösszakáli iskolánál.

Az igazgatónak a vádlottak azt mondták, hogy az önkormányzattól küldték őket csatornatisztítás céljából. A vádlottak az intézmény területén fél órán át munkát színleltek, majd az igazgatónak átadták a több mint 800.000 Ft-os munkadíjról kiállított számlát.

A magas összeget az intézmény vezetője nem tudta kifizetni, ezért a férfiak alkudozni kezdtek vele. A vádlottak jelentősen engedtek az árból, de az igazgató nem adta át a pénzt.

A vádlottak ekkor távoztak a helyszínről, így kárt nem okoztak.

A Berettyóújfalui Járási Ügyészség a bűncselekményt tagadó vádlottakkal szemben társtettesként elkövetett kisebb kárt okozó csalás vétségének kísérlete miatt emelt vádat a Berettyóújfalui Járásbíróságon és közérdekű munka büntetés kiszabását indítványozta.

(ugyeszseg.hu)

Kép forrása: origo.hu


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

Jöhet a személyre szabott reklámoktól mentes ingyenes Facebook és Instagram?

Nagy várakozás előzte meg az uniós adatvédelmi testület (EDPB) állásfoglalását az egyelőre leginkább a Meta által használt „consent or pay” (hozzájárulás vagy fizetés) üzleti modell adatvédelmi vonatkozásaival kapcsolatban. Várhatóan mi lesz a hatása a véleménynek a közösségi médiumok és platformok működésére, mit jelenthet mindez a piaci szereplők és a felhasználók számára? A fenti kérdéseket Bartal Ivánnal, az Oppenheim Ügyvédi Iroda adatvédelmi jogi praxisának vezetőjével jártuk körbe.

2024. április 24.

Platform alapú munkavégzés: előrelépés történt a szabályozásban

A platform alapú munkavégzés az elmúlt években egyre jelentősebbé vált, legyen szó akár az ételkiszállítást, vagy a taxis szolgáltatást nyújtó applikációkról. Ugyanakkor annak megítélésében, hogy az ilyen formában történő munkavégzés munkaviszonynak minősülhet-e, Európa-szerte nagy a bizonytalanság. A felmerülő kérdések tisztázása érdekében nemrégiben egy új irányelv tervezetéről született megállapodás – a szabályzás hátterét Fehér Helga, a DLA Piper Hungary munkajogi csoportjának vezetője és Reisz Réka, a DLA Piper Hungary ügyvédjelöltje tekintik át.