Az ET egyenjogúsági stratégiája


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az Európa Tanács Miniszteri Bizottsága két nappal ezelőtti ülésén fogadta el a 2018-2023-as időszakra vonatkozó, nemek közötti egyenjogúság elérését célzó stratégiáját.


A stratégiában az ET megerősíti a tényleges és teljes nemek közötti egyenjogúság elérésére vonatkozó kötelezettségvállalását, amelyet mind az ET szervezetében mind a tagállamokban meg kíván valósítani.

Hat kiemelt területet határoztak meg a miniszterek, amelyek segítségével elő kell mozdítani az egyenjogúságot. Az ET szerint küzdeni kell és meg kell előzni a nemi alapú előítélteket, illetve a szexizmust. Ugyancsak fontosnak tartották a nők igazságszolgáltatáshoz való egyenlő hozzáférésének biztosítását. Az ET az egyenjogúság egyik fő területeként határozta meg a nők és férfiak egyenlő részvételétt a politikai és közérdekű döntések meghozatalában.

A bevándorló, menekült és menedékkérő nők és lányok védelme mellett az ET a politikai döntések és intézkedések kialakítása során a nemi egyenjogúság figyelembe vételét várja el a tagállamoktól.

Az elfogadott stratégia végrehajtását a dán elnökség kezdi meg a májusban Koppenhágában, „Nemi egyenjogúság: az út kikövezése” címmel  megrendezésre kerülő konferencián.

(coe.int)

[htmlbox Jogászvilág_hírlevél]

Kapcsolódó cikkek

2024. március 28.

A magyar kartelljog fejlődéséről szervezett szakmai konferenciát a GVH

A kartelljog hazai fejlődését járta körül a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) által életre hívott Magyar Compliance Akadémia (MCA) második rendezvénye. A szakmai esemény keretében a GVH szakértői és hazai jogi szakértők vitatták meg a kartelljog témakörét, kiemelten fókuszálva a jogterület fejlődésére – tájékoztott csütörtökön a versenyhatóság.