Hatályba lépett a bírósági végrehajtásról szóló törvény módosítása


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Hatályba lépett a bírósági végrehajtásról szóló törvény módosítása, amelynek értelmében már nem lehet végrehajtás alatt álló ingatlanokat a becsérték 100 százaléka alatt árverésre bocsátani – mondta Harrach Péter, a kisebbik kormánypárt frakcióvezetője keddi budapesti sajtótájékoztatóján.


A KDNP-s politikus felidézte, hogy a módosítást két héttel ezelőtt hagyta jóvá a parlament, s azzal a végrehajtásokat és az árverések körüli problémákat kívánták rendezni.

Harrach Péter kitért arra is, hogy korábban az ingatlanokat a becsérték akár 70 százalékán is lehetett értékesíteni árveréseken. Ezt változtatták meg száz százalékra, azaz piaci áron lehet csak árverést tartani.

[htmlbox Változásfigyeltetés]

 

A módosítás értelmében egy év sikertelen árverezés után is csupán a becsérték 90 százalékán lehetne elárverezni a végrehajtás alatt álló ingatlant – tette hozzá a kormánypárti politikus. Megjegyezte: lehet ugyan ennél alacsonyabb értékről is megállapodni, de akkor több részletet a pénzintézet már nem követelhet. 

Harrach Péter azt mondta, az volt a céljuk, hogy ne alakulhasson ki olyan helyzet, amikor nem az emberség, hanem a piaci érdek, a gazdagodás és haszonszerzés szándéka érvényesül.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

Jöhet a személyre szabott reklámoktól mentes ingyenes Facebook és Instagram?

Nagy várakozás előzte meg az uniós adatvédelmi testület (EDPB) állásfoglalását az egyelőre leginkább a Meta által használt „consent or pay” (hozzájárulás vagy fizetés) üzleti modell adatvédelmi vonatkozásaival kapcsolatban. Várhatóan mi lesz a hatása a véleménynek a közösségi médiumok és platformok működésére, mit jelenthet mindez a piaci szereplők és a felhasználók számára? A fenti kérdéseket Bartal Ivánnal, az Oppenheim Ügyvédi Iroda adatvédelmi jogi praxisának vezetőjével jártuk körbe.

2024. április 24.

Platform alapú munkavégzés: előrelépés történt a szabályozásban

A platform alapú munkavégzés az elmúlt években egyre jelentősebbé vált, legyen szó akár az ételkiszállítást, vagy a taxis szolgáltatást nyújtó applikációkról. Ugyanakkor annak megítélésében, hogy az ilyen formában történő munkavégzés munkaviszonynak minősülhet-e, Európa-szerte nagy a bizonytalanság. A felmerülő kérdések tisztázása érdekében nemrégiben egy új irányelv tervezetéről született megállapodás – a szabályzás hátterét Fehér Helga, a DLA Piper Hungary munkajogi csoportjának vezetője és Reisz Réka, a DLA Piper Hungary ügyvédjelöltje tekintik át.