Életfogytiglan járt az emberölésért


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Ittasan, indulatból gyilkolt, majd elvetette ádozata hétezer forintját – jogerősen életfogytiglant kapott.


Jogerősen életfogytig tartó szabadságvesztéssel büntetett a Debreceni Ítélőtábla csütörtökön, az elsőfokú ítéletet súlyosbítva egy férfit, aki megölte egy ismerősét tavaly januárban Csermelyen.

Az első fokon eljáró Miskolci Törvényszék 2015 decemberében a vádlottat emberölés és kifosztás bűntette miatt 24 év fegyházbüntetésre ítélte. A döntés ellen az ügyész súlyosításért, a vádlott és védője enyhítésért fellebbezett.     

HMJ – Hatályos Magyar Jogszabályok három nyelven

Több mint 350 jogszabály, több mint 120 Legfelsőbb Bírósági határozat rendelkező része, a kettős adóztatásról szóló egyezmények jelentős része, több mint 100 Legfelsőbb Bírósági állásfoglalást, több mint 120 Versenytanácsi határozat három nyelven. Az új Jogtáron online módon is elérhető.

Bővebb információ és konstrukciók >>

A bíróság megállapította, hogy 2015 januárjában a vádlott Csermely településen egy presszóban találkozott a 67 éves, egyedül élő férfival, akivel ismerték egymást, ugyanis a vádlott alkalmanként segített a ház körüli munkákban. Megállapodtak abban, hogy a vádlott elmegy a házhoz aznap, és megbeszélik az újabb teendőket. A házban a két ember beszélgetni kezdett. Mindketten ittas állapotban voltak, vita alakult ki köztük, s a vádlott rátámadt a sértettre, a nyakát megragadva leterítette a földre, ráült a mellkasára és egy csavarhúzóval kétszer nyakon szúrta a másik férfit, aki azonnal meghalt. A vádlott ezután átkutatta a sértett ruházatát, elvette a zsebében talált hétezer forintot, a konyhaasztalon lévő két doboz cigarettát és elhagyta a helyszínt. Otthon a gyilkosság idején viselt ruházatát a kályhában elégette. A sértett holttestét másnap a szomszédok találták meg.

A Debreceni Ítélőtábla Elek Margit vezette tanácsa – az elsőfokú ítéletet megváltoztatva – a vádlottra bűncselekmény elhárítására idős koránál fogva korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett emberölés bűntette és más bűncselekmény miatt életfogytig tartó szabadságvesztést szabott ki, és a feltételes szabadságra bocsátás legkorábbi időpontját 25 évben határozta meg.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

Jöhet a személyre szabott reklámoktól mentes ingyenes Facebook és Instagram?

Nagy várakozás előzte meg az uniós adatvédelmi testület (EDPB) állásfoglalását az egyelőre leginkább a Meta által használt „consent or pay” (hozzájárulás vagy fizetés) üzleti modell adatvédelmi vonatkozásaival kapcsolatban. Várhatóan mi lesz a hatása a véleménynek a közösségi médiumok és platformok működésére, mit jelenthet mindez a piaci szereplők és a felhasználók számára? A fenti kérdéseket Bartal Ivánnal, az Oppenheim Ügyvédi Iroda adatvédelmi jogi praxisának vezetőjével jártuk körbe.

2024. április 24.

Platform alapú munkavégzés: előrelépés történt a szabályozásban

A platform alapú munkavégzés az elmúlt években egyre jelentősebbé vált, legyen szó akár az ételkiszállítást, vagy a taxis szolgáltatást nyújtó applikációkról. Ugyanakkor annak megítélésében, hogy az ilyen formában történő munkavégzés munkaviszonynak minősülhet-e, Európa-szerte nagy a bizonytalanság. A felmerülő kérdések tisztázása érdekében nemrégiben egy új irányelv tervezetéről született megállapodás – a szabályzás hátterét Fehér Helga, a DLA Piper Hungary munkajogi csoportjának vezetője és Reisz Réka, a DLA Piper Hungary ügyvédjelöltje tekintik át.