Engedélyezik az azonos neműek házasságát Németországban


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Bundestag a mai napon megszavazta az azonos neműek házasságát lehetővé tevő törvényt, amellyel számos nyugati országhoz hasonlóan eltörölte az azonos nemű párokra vonatkozó különbségtételt.


Az új német szabályozás szerint a házasság két különböző vagy két azonos nemű személy között létrejött életközösség. A jogszabály-módosítással Németország teljeskörű szülői jogokat biztosít az azonos nemű párok számára, amely az örökbefogadás lehetőségét is magában foglalja. Az alsóház 393 igen és 226 nem szavazattal fogadta el a beterjesztette módosító indítványt, amelyet már a felsőház is elfogadott, így az új szabályozás még az év vége előtt hatályba léphet.

Angela Merkel a jogszabály-módosítással kapcsolatosan  kifejtette, hogy ő személy szerint ellene szavazott, mivel a házasságot egy férfi és egy nő közötti kapcsolatnak tekinti, azonban reméli, hogy az új jogszabály pozitív társadalmi folyamatokat indít majd el. 

A melegjogi szervezetek üdvözölték az új német szabályozást, és úgy vélték, hogy ez egy valódi áttörés, valamint jelezték, hogy a lehető legrövidebb időn belül élni fognak az új jogaikkal.

(telegraph.co.uk) 

[htmlbox Jogászvilág_hírlevél]

Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

Jöhet a személyre szabott reklámoktól mentes ingyenes Facebook és Instagram?

Nagy várakozás előzte meg az uniós adatvédelmi testület (EDPB) állásfoglalását az egyelőre leginkább a Meta által használt „consent or pay” (hozzájárulás vagy fizetés) üzleti modell adatvédelmi vonatkozásaival kapcsolatban. Várhatóan mi lesz a hatása a véleménynek a közösségi médiumok és platformok működésére, mit jelenthet mindez a piaci szereplők és a felhasználók számára? A fenti kérdéseket Bartal Ivánnal, az Oppenheim Ügyvédi Iroda adatvédelmi jogi praxisának vezetőjével jártuk körbe.

2024. április 24.

Platform alapú munkavégzés: előrelépés történt a szabályozásban

A platform alapú munkavégzés az elmúlt években egyre jelentősebbé vált, legyen szó akár az ételkiszállítást, vagy a taxis szolgáltatást nyújtó applikációkról. Ugyanakkor annak megítélésében, hogy az ilyen formában történő munkavégzés munkaviszonynak minősülhet-e, Európa-szerte nagy a bizonytalanság. A felmerülő kérdések tisztázása érdekében nemrégiben egy új irányelv tervezetéről született megállapodás – a szabályzás hátterét Fehér Helga, a DLA Piper Hungary munkajogi csoportjának vezetője és Reisz Réka, a DLA Piper Hungary ügyvédjelöltje tekintik át.