Felfüggesztett járt a hamis receptekért


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Felfüggesztett szabadságvesztésre ítéltek két budapesti nőt Nagykanizsán, amiért hamisított receptekkel próbáltak meg gyógyszereket kiváltani.


A két vádlott 2016 áprilisában azért utazott Nagykanizsára, hogy orvosi rendelőkből lopott, hamis adatokkal kitöltött recepteket váltsanak ki. A vényeken olyan pszichoaktív gyógyszerek szerepeltek, amelyeket csak szakorvos írhat fel, és hatóanyag-tartalmuk miatt – mint droghelyettesítő anyag – jól értékesíthetők a feketepiacon.

A két vádlott hét patikában váltott be recepteket úgy, hogy az elsőrendű vádlott több esetben hamis igazolványt mutatott fel.

A Nagykanizsai Járásbíróság első fokon ötrendbeli közokirat-hamisítás bűntettében és 19 rendbeli hamis magánokirat felhasználásának vétségében találta bűnösnek kedden az elsőrendű vádlottat, akire 20 hónap, három évre felfüggesztett börtönbüntetést szabott ki. Társát 12 rendbeli hamis magánokirat felhasználásának vétségében ítélték el 14 hónap fogházra, amelynek végrehajtását két évre függesztették fel.

[htmlbox BDT]

Az ügyész három nap gondolkodási időt kért, ezért az ítélet még nem jogerős.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

Jöhet a személyre szabott reklámoktól mentes ingyenes Facebook és Instagram?

Nagy várakozás előzte meg az uniós adatvédelmi testület (EDPB) állásfoglalását az egyelőre leginkább a Meta által használt „consent or pay” (hozzájárulás vagy fizetés) üzleti modell adatvédelmi vonatkozásaival kapcsolatban. Várhatóan mi lesz a hatása a véleménynek a közösségi médiumok és platformok működésére, mit jelenthet mindez a piaci szereplők és a felhasználók számára? A fenti kérdéseket Bartal Ivánnal, az Oppenheim Ügyvédi Iroda adatvédelmi jogi praxisának vezetőjével jártuk körbe.

2024. április 24.

Platform alapú munkavégzés: előrelépés történt a szabályozásban

A platform alapú munkavégzés az elmúlt években egyre jelentősebbé vált, legyen szó akár az ételkiszállítást, vagy a taxis szolgáltatást nyújtó applikációkról. Ugyanakkor annak megítélésében, hogy az ilyen formában történő munkavégzés munkaviszonynak minősülhet-e, Európa-szerte nagy a bizonytalanság. A felmerülő kérdések tisztázása érdekében nemrégiben egy új irányelv tervezetéről született megállapodás – a szabályzás hátterét Fehér Helga, a DLA Piper Hungary munkajogi csoportjának vezetője és Reisz Réka, a DLA Piper Hungary ügyvédjelöltje tekintik át.