Itt az ítélkezési szünet


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A bíróságok szerdán megkezdték, az Alkotmánybíróság hétfőn kezdi az ítélkezési szünetet. A halaszthatatlan ügyekben folyik az ítélkezés.


Augusztus végéig tartó ítélkezési szünet kezdődik hétfőn az Alkotmánybíróságon – olvasható a testület honlapján.

Az augusztus 28-ig tartó szünet időtartama a testület ügyrendjében meghatározott határidőkbe nem számít bele, valamint nem érinti az Alkotmánybíróságról szóló törvényben megállapított, így az alkotmányjogi panasz benyújtására nyitva álló határidőket.

Az ország más bíróságain szerda óta van ítélkezési szünet, amely augusztus 20-áig tart. Az Országos Bírósági Hivatal korábbi közlése szerint halaszthatatlan ügyekben, ha például a törvény ír elő soron kívüli eljárást, ez idő alatt is folytatódik az ítélkezés. Ilyenek például a szülői felügyeleti jog megszüntetése iránti perek, a sajtó-helyreigazítási perek, a megszüntetett munkaviszony helyreállítására irányuló perek vagy a kiemelt ügyek.

Jogtár csoport a Facebookon

Jogtárasok klubja néven új csoportot indítottunk a Facebook közösségi oldalán. A csoportban igyekszünk válaszolni a kérdésekre, információkat, praktikákat és hasznos tanácsokat megosztani. Emellett a felhasználóknak lehetősége adódik, hogy egymás között is megosszák tapasztalataikat.

Csatlakozzon Ön is hhozzánk >>

Az ügyeletet teljesítő büntetőbírók az ítélkezési szünet alatt is döntenek előzetes letartóztatásról, szabadlábra helyezésről. Működik a cégbíróság, és a bírók eljárnak végrehajtási ügyekben is. A kezelőirodákban az ügyfelek leadhatják beadványaikat és az iratokba is betekinthetnek.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 19.

Csökkenő kkv terhek, szigorítások a közreműködők tevékenységében – Módosult az ESG törvény

Négy hónappal az új ESG törvény elfogadását követően jelent meg a törvény első módosítása, amely számos ponton átalakítja, illetve kiegészíti az ESG adatszolgáltatásra, a nyilvántartásokra és a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatóságát (SZTFH) megillető hatósági jogkörökre vonatkozó rendelkezéseket. A módosításról Györfi-Tóth Péter, partner, a DLA Piper Hungary ESG szakterületének vezetője és Dránovits Dóra, a DLA Piper Hungary szenior ügyvédje készítettek összefoglalót.