Kedden lesz ítélet az Andrássy úti paloták ügyében


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Előreláthatóan kedden hirdet elsőfokú ítéletet a Fővárosi Törvényszék két Andrássy úti palota 2004-es eladása miatt indult büntetőeljárásban, az ügyészség az akkori terézvárosi önkormányzati képviselő-testület tagjait különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezeléssel vádolja – közölte a Fővárosi Törvényszék pénteken.


A közleményben felidézték, a vád szerint a VI. kerület önkormányzatának képviselő-testülete 2004. június 17-én „áron alul” értékesítette az Andrássy út 47. és az Andrássy út 3. szám alatti, önkormányzati tulajdonú ingatlant. Az értékesítés vagyonkezelői jogkörben, a valós értéken alul, az államháztartási törvény kötelező versenyeztetésre vonatkozó szabályainak, valamint az önkormányzat vagyon- és lakásrendeleteinek megszegésével történt. 

Az ügyészség szerint a vádlottak az Andrássy út 47. szám alatti ingatlan eladásával legalább 128 millió forint, az Andrássy út 3. szám alatti ingatlan értékesítésével legalább 574 millió forint vagyoni hátrányt okoztak. Összességében tehát a vagyoni hátrány meghaladta a 700 millió forintot – írták a közleményben.

A Fővárosi Főügyészség a két ingatlan eladása miatt először külön-külön nyújtott be vádat 14 emberrel szemben, majd 2014. május 12-én egyesítette a két ügyet. 

[htmlbox Változásfigyeltetés]

 

Az értékesítések idején a vádlottak közül V. István Terézváros polgármestere, F. György vagyongazdálkodásért is felelős alpolgármester, R. László alpolgármester, V. T. László aljegyző volt, a többi vádlott pedig akkori MSZP-s vagy SZDSZ-s önkormányzati képviselő. A bírósági eljárási szakaszban V. István, R. László és V. T. László elhunyt, velük szemben a törvényszék a büntetőeljárást megszüntette – olvasható a közleményben.

A törvényszék ismertetése szerint a bírói tanács 2011 decembere óta csaknem ötven tárgyalási nap alatt folytatta le a bizonyítási eljárást, az ítélet alapját képező iratanyag mintegy 12 ezer oldal. 

A bizonyítás során az ingatlanok értékére vonatkozóan a törvényszék több ingatlanforgalmi, igazságügyi festmény- és műtárgyszakértőt rendelt ki, mintegy ötven tanút hallgatott meg és ötezer oldalnyi iratanyagot ismertetett.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek