Magyar-orosz bűnügyi együttműködés


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Együttműködési megállapodást kötött egymással az Orosz Föderáció és Magyarország legfőbb ügyésze, hogy a jövőben segítik egymást elsősorban a kábítószerrel és a pénzmosással kapcsolatos bűncselekmények felderítése érdekében.


A határon átnyúló bűnözés elleni harcról, a büntető igazságszolgáltatásról, valamint a bűnüldöző szervek munkájának egyes területeken való összehangolásáról tárgyalt Dr. Polt Péter legfőbb ügyész Jurij Csajkával az Oroszországi Föderáció legfőbb ügyészével Moszkvában.

A két ország legfőbb ügyésze 2017. január 12-én írta alá a két szervezet együttműködési megállapodását, amely immár harmadik alkalommal fejezi ki a felek együttműködési szándékát. A 2009-2011, majd 2012-2013. évekre vonatkozó együttműködés után a társszervek folytatják a közös munkát. A pozitív előzmények alapján 2017-2018. évekre a a két ország bűnüldöző szervei munkájának összehangolását tűzték ki célul, különös tekintettel a kábítószer-kereskedelem elleni küzdelemre és a pénzmosás elleni harcra. A felek megállapodtak abban is, hogy egyeztetnek a büntetőeljárás egyszerűsítésére irányuló jogi eszközökről és a büntetés-végrehajtással, valamint a korrupciós bűncselekményekből származó vagyon visszaszerzésével kapcsolatos kérdésekről.

A legfőbb ügyész látogatása során, orosz kollégája meghívására részt vett az orosz ügyészség megalapításának 295. évfordulója alkalmából tartott ünnepi rendezvényen Moszkvában.

(Legfőbb Ügyészség)

[htmlbox Jogászvilág_hírlevél]

Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

Jöhet a személyre szabott reklámoktól mentes ingyenes Facebook és Instagram?

Nagy várakozás előzte meg az uniós adatvédelmi testület (EDPB) állásfoglalását az egyelőre leginkább a Meta által használt „consent or pay” (hozzájárulás vagy fizetés) üzleti modell adatvédelmi vonatkozásaival kapcsolatban. Várhatóan mi lesz a hatása a véleménynek a közösségi médiumok és platformok működésére, mit jelenthet mindez a piaci szereplők és a felhasználók számára? A fenti kérdéseket Bartal Ivánnal, az Oppenheim Ügyvédi Iroda adatvédelmi jogi praxisának vezetőjével jártuk körbe.

2024. április 24.

Platform alapú munkavégzés: előrelépés történt a szabályozásban

A platform alapú munkavégzés az elmúlt években egyre jelentősebbé vált, legyen szó akár az ételkiszállítást, vagy a taxis szolgáltatást nyújtó applikációkról. Ugyanakkor annak megítélésében, hogy az ilyen formában történő munkavégzés munkaviszonynak minősülhet-e, Európa-szerte nagy a bizonytalanság. A felmerülő kérdések tisztázása érdekében nemrégiben egy új irányelv tervezetéről született megállapodás – a szabályzás hátterét Fehér Helga, a DLA Piper Hungary munkajogi csoportjának vezetője és Reisz Réka, a DLA Piper Hungary ügyvédjelöltje tekintik át.