Magyarok a THEMIS D elődöntőjében


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az Európai Igazságügyi Képzési Hálózat THEMIS elnevezésű szakmai versenyének D elődöntőjét a Magyar Igazságügyi Akadémián rendezik meg. A háromnapos megmérettetésen összesen 10 nemzet csapata vesz részt. A magyar fogalmazókból álló csapattal az OBH készített interjút.


Hogyan zajlott a mai verseny? Hogy érezték magukat? 
 
Mindenképpen megkönnyebbülést érzünk, végre túl vagyunk a megmérettetésen. Nagyon sokat készültünk a mai napra, heteken át gyakoroltuk az előadásunkat. Nagyon sokszor elpróbáltuk, hogy minél tökéletesebb legyen és minél nagyobb sikert érjünk el.  Úgy gondoljuk, hogy a mai versenyen kihoztunk magunkból a legtöbbet.

[multibox]

 
Mi volt a pályamunkájuk fő mondanivalója? 
 
A pályamunkánk során arra kerestük a választ, hogy mitől lesz valaki jó bíró. Mindannyian fogalmazók vagyunk. Azért választottuk ezt a témát, mert mindenképpen egy érdekes, testhezálló kérdésre szerettünk volna választ találni: Melyek azok a képességek, amelyek által mi majd jó bírók lehetünk? A hosszas kutatómunka után végül megállapítottuk, hogy nem lehet felsorolni a jó bíró valamennyi jellemzőjét. 
 
Mi volt a legnagyobb kihívás a verseny során? 
 
Mindig mindent elkezdeni nehéz. A prezentáció megtartása után kevésbé izgultunk, úgy éreztük, a kérdésekre már nyugodtan, higgadtan tudtunk válaszolni. Mind az opponensektől, mind a zsűritől kapott kérdésekre igyekeztünk kreatívan reagálni. Nem feltétlenül a tárgyi tudásunkra, sokkal inkább a saját véleményünkre, álláspontunkra voltak kíváncsiak.

 
Milyen tapasztalatokat szereztek a versenyzés közben?
 
A versenyre felkészülés kezdettől fogva hatalmas élmény volt. Sokat kutattunk, fejenként közel 1000 oldalt olvastunk el angol nyelven. Írtunk egy 20 oldalas dolgozatot, előadást tartottunk, rengeteget gyakoroltunk. Megtanultuk, milyen fontos a csapatmunka, végig igyekeztük kiegészíteni egymást. Inspiráló maga a verseny is. Kiváló lehetőség a tapasztalatok cseréjére, elmondhatjuk egymásnak gondolatainkat, véleményünket. Ráadásul megismerhetjük más nemzetek álláspontját is. 
 
Mit üzennek a következő évben induló magyar csapatnak?
 
Nem az a legfontosabb, hogy hányadik helyen végzünk. Az élmény igazán fontos, amit kaptunk ettől a versenytől, illetve az arra való felkészüléstől. Kiválóan megszervezett versenyen vehetünk részt, köszönjük a szervezők támogatását.  A következő évben induló magyar csapatnak pedig azt üzenjük, hogy ne izguljanak, bátran fejtsék ki a versenyen az álláspontjukat. Ha felkészültek és elég mögöttes tudást gyűjtöttek össze, sikeresek lesznek.

(birosag.hu)
 


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

Jöhet a személyre szabott reklámoktól mentes ingyenes Facebook és Instagram?

Nagy várakozás előzte meg az uniós adatvédelmi testület (EDPB) állásfoglalását az egyelőre leginkább a Meta által használt „consent or pay” (hozzájárulás vagy fizetés) üzleti modell adatvédelmi vonatkozásaival kapcsolatban. Várhatóan mi lesz a hatása a véleménynek a közösségi médiumok és platformok működésére, mit jelenthet mindez a piaci szereplők és a felhasználók számára? A fenti kérdéseket Bartal Ivánnal, az Oppenheim Ügyvédi Iroda adatvédelmi jogi praxisának vezetőjével jártuk körbe.

2024. április 24.

Platform alapú munkavégzés: előrelépés történt a szabályozásban

A platform alapú munkavégzés az elmúlt években egyre jelentősebbé vált, legyen szó akár az ételkiszállítást, vagy a taxis szolgáltatást nyújtó applikációkról. Ugyanakkor annak megítélésében, hogy az ilyen formában történő munkavégzés munkaviszonynak minősülhet-e, Európa-szerte nagy a bizonytalanság. A felmerülő kérdések tisztázása érdekében nemrégiben egy új irányelv tervezetéről született megállapodás – a szabályzás hátterét Fehér Helga, a DLA Piper Hungary munkajogi csoportjának vezetője és Reisz Réka, a DLA Piper Hungary ügyvédjelöltje tekintik át.