Nem vesz részt a tárgyaláson a robbantó


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Teréz körúti robbantás miatt indult büntetőügy a vádlott távollétében folytatódik – olvasható a Fővárosi Törvényszék sajtóközleményében.


A Fővárosi Törvényszék a Teréz körúti robbantás miatt indult büntetőügy 2018. március 19-én megtartott tárgyalásán a vádlott kérésére úgy rendelkezett, hogy a továbbiakban a távollétében folytatja az eljárást.

A vádlott már a 2018. március 5-én megtartott tárgyaláson is zavarta a tárgyalás menetét azzal, hogy fáradtságra hivatkozva lefeküdt a vádlottak padjára, majd pedig a földre. A mai tárgyaláson ez megismétlődött és amikor a bíróság elrendelte, hogy a jelen lévő büntetés-végrehajtási őrök vegyék közre a vádlottat, akkor levetette magát a földre. Majd amikor arra kényszerítették, hogy üljön vissza a padra, akkor ellenállt, ezért az őröknek le kellett fogniuk. A bíróság kihívta a mentőket, de a vádlott nem hagyta, hogy megvizsgálják, a kiérkező mentőorvos azonban közölte, hogy a vádlott szándékos rendzavaró magatartást tanúsít. A vádlott ellehetetlenítette a tárgyalás folytatását, ezért visszaszállították a büntetés-végrehajtási intézetbe.

[htmlbox beszedleiro]

A tárgyalás délutáni szakaszában a tárgyalóterembe ismételten előállított vádlott jelezte, hogy élni szeretne a büntetőeljárási törvény által biztosított lehetőséggel, és nem kíván részt venni a tárgyalásokon. A bíróság erre tekintettel a továbbiakban a vádlott távollétében folytatja az eljárást, de tájékoztatta arról, hogyha bármikor úgy dönt, hogy szeretne megjelenni, akkor erre van lehetősége


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

Jöhet a személyre szabott reklámoktól mentes ingyenes Facebook és Instagram?

Nagy várakozás előzte meg az uniós adatvédelmi testület (EDPB) állásfoglalását az egyelőre leginkább a Meta által használt „consent or pay” (hozzájárulás vagy fizetés) üzleti modell adatvédelmi vonatkozásaival kapcsolatban. Várhatóan mi lesz a hatása a véleménynek a közösségi médiumok és platformok működésére, mit jelenthet mindez a piaci szereplők és a felhasználók számára? A fenti kérdéseket Bartal Ivánnal, az Oppenheim Ügyvédi Iroda adatvédelmi jogi praxisának vezetőjével jártuk körbe.

2024. április 24.

Platform alapú munkavégzés: előrelépés történt a szabályozásban

A platform alapú munkavégzés az elmúlt években egyre jelentősebbé vált, legyen szó akár az ételkiszállítást, vagy a taxis szolgáltatást nyújtó applikációkról. Ugyanakkor annak megítélésében, hogy az ilyen formában történő munkavégzés munkaviszonynak minősülhet-e, Európa-szerte nagy a bizonytalanság. A felmerülő kérdések tisztázása érdekében nemrégiben egy új irányelv tervezetéről született megállapodás – a szabályzás hátterét Fehér Helga, a DLA Piper Hungary munkajogi csoportjának vezetője és Reisz Réka, a DLA Piper Hungary ügyvédjelöltje tekintik át.