Nyolc év járt gyerekek bántalmazásáért


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Jogerősen nyolc év börtönbüntetéssel sújtotta a Szegedi Ítélőtábla szerdán azt a makói férfit, aki rendszeresen bántalmazta, kínozta három nevelt gyermekét.


A korábban már négyszer büntetett, most 40 éves Zsigovics Róbert 2010 nyarától élettársával közösen nevelte az asszony három gyermekét. A férfinak bejelentett munkahelye nem volt, az asszony alkalmi munkákból kapott jövedelméből és segélyekből éltek.

A vádlott rendszeresen megpofozta, kínozta az akkor hat-, kilenc- és tizenhárom éves gyerekeket, és gyakorta obszcén szavakkal szidalmazta őket. A férfi lelki terror alatt tartotta a gyerekeket, egymás előtt megszégyenítette, és emberi méltóságukban megalázta őket. Többször bántalmazta élettársát is.

Tavaly február 21-én a 110 kilós, 173 centiméter magas férfi – állítása szerint fegyelmezési szándékkal – bokszolni kezdett a hétéves kisfiúval. Három percen át ütlegelte a gyerek vállát és hasát, majd hogy a sértett védekezési próbálkozásait elhárítsa hátrakötözte a fiú kezét, és így folytatta bántalmazását. A gyerek kórházba került, a vádlottat másnap őrizetbe vették a rendőrök. A szakértő szerint a bántalmazása során a fiú akár életveszélyes sérüléseket is szenvedhetett volna.

A táblabíróság három rendbeli kiskorú veszélyeztetésének bűntettében és más bűncselekményekben mondta ki bűnösnek a férfit.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

Jöhet a személyre szabott reklámoktól mentes ingyenes Facebook és Instagram?

Nagy várakozás előzte meg az uniós adatvédelmi testület (EDPB) állásfoglalását az egyelőre leginkább a Meta által használt „consent or pay” (hozzájárulás vagy fizetés) üzleti modell adatvédelmi vonatkozásaival kapcsolatban. Várhatóan mi lesz a hatása a véleménynek a közösségi médiumok és platformok működésére, mit jelenthet mindez a piaci szereplők és a felhasználók számára? A fenti kérdéseket Bartal Ivánnal, az Oppenheim Ügyvédi Iroda adatvédelmi jogi praxisának vezetőjével jártuk körbe.

2024. április 24.

Platform alapú munkavégzés: előrelépés történt a szabályozásban

A platform alapú munkavégzés az elmúlt években egyre jelentősebbé vált, legyen szó akár az ételkiszállítást, vagy a taxis szolgáltatást nyújtó applikációkról. Ugyanakkor annak megítélésében, hogy az ilyen formában történő munkavégzés munkaviszonynak minősülhet-e, Európa-szerte nagy a bizonytalanság. A felmerülő kérdések tisztázása érdekében nemrégiben egy új irányelv tervezetéről született megállapodás – a szabályzás hátterét Fehér Helga, a DLA Piper Hungary munkajogi csoportjának vezetője és Reisz Réka, a DLA Piper Hungary ügyvédjelöltje tekintik át.