Október 1-től regisztrálhatnak a jogtanácsosok az ügyvédi kamarákba


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az ügyvédi tevékenységről szóló törvény rendelkezik a jogtanácsosok ügyvédi kamarába történő felvételéről, amelyre már október 1-től lehetőséget ad, noha a teljes jogszabály csak 2018. január 1-jén lép hatályba.


A regisztrációhoz mindenképpen szükség van ügyfélkapu regisztrációra, az ügyvédekről szóló törvényben rögzített hatósági erkölcsi bizonyítványra, amely igazolja a büntetlen előéletet és azt, hogy a kérelmezővel szemben nincs folyamatban büntetőeljárás. Az erkölcsi bizonyítvány kézbesítését a területi ügyvédi kamara címére kell kérni).
A kamarai bejegyzéshez szükség lesz továbbá a jogtanácsos munkáltatójának vagy a cégcsoport tagjai adószámát, ha a cégcsoport számára is fognak ügyvédi tevékenységet végezni;
A jogi és szakjogászi diploma, a szakvizsga bizonyítvány és lakcímkártya másolatát pedig elektronikusan kell majd megküldeni a területi kamarák részére.
A kamara fel fogja ajánlani a jogtanácsosoknak, hogy engedélyük esetén kezeli TAJ számukat és adószámukat, ami későbbi igazolás-beszerzésekben, szolgálati idő igazolásoknál a tapasztalatok szerint hasznos lehet. A felvételi űrlapon nyilatkozni kell arról is, hogy az elmúlt 10 éven belül volt-e valamelyik területi kamara tagja Magyarországon. A törvény szerint ugyanis nem vehető fel a kamarába az, akinek bármelyik kamarával szemben tartozása van.
A felvételi űrlap várhatóan október 1-jétől lesz elérhető. A fizetendő regisztrációs díjról mértékét miniszteri rendelet fogja megállapítani. A jogtanácsos felvételre akkor fog sor kerülni, ha a regisztrációs díjat a munkáltató,vagy a felvételt kérő megfizette. Eskütételek leghamarabb novemberben várhatók, az ügyvédi tevékenységet pedig jogtanácsosként csak 2018. január 1. napjával, az eskü letételét követően lehet megkezdeni. A tevékenységüket szüneteltető ügyvédek jogtanácsosi felvételéről később küldünk tájékoztatást.

(magyarugyvedikamara.hu)

[htmlbox Jogászvilág_hírlevél]

Kapcsolódó cikkek

2024. április 25.

Így működik a közösségi finanszírozás

A fintech-forradalom egyik mérhető sikertörténete, hogy miként vált az adomány és előfizetés jellegű közösségi finanszírozás a hagyományos forrásgyűjtési módszerek – mint a klasszikus banki finanszírozás vagy a kockázati tőkebefektetések – alternatívájává. Ebből a gyors fejlődésből az is következik, hogy kevésbé egységes a kép a köztudatban a „crowdfunding” jelenségről. Hány formája van? Melyek esnek szabályozás alá? Kik a szereplők a folyamatban? Milyen jogszabályok vonatkoznak rá?  Hogyan adóznak? Sok-sok tisztázandó körülmény közül a fő kérdés mindenekelőtt azonban az, hogy megjelennek-e erre szakosodott szolgáltatók Magyarországon is. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda összefoglalójából sok kérdésre választ kapunk.

2024. április 25.

NMHH: reklámriport miatt bírságolt a médiatanács

Túlmutatott a támogatás megengedett keretein a Trendmánia című műsorszám december 16-án sugárzott adása, ezzel a TV2 megsértette a törvényi rendelkezést, a médiatanács emiatt megbírságolta a médiaszolgáltatót – közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kommunikációs igazgatósága