Pert vesztett Brad Pitt és Angelina Jolie


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Brad Pittet és Angelina Jolie-t bíróság kötelezte provence-i kastélyuk világítástervezésének kifizetésére.


Brad Pittnek és Angelina Jolie-nak 565 ezer eurót (171,5 millió forintot) kell kifizetnie egy francia tervezőnek, akinek adósok maradtak provence-i kastélyuk kivilágításának megtervezéséért és kivitelezéséért – számolt be róla a The Guardian. 

A francia belsőépítésznő azért perelte be az időközben már elvált sztárpárt, mert nem fizették ki a munkáját, amelyet a 17. századi kastélyon végzett. Odile Soudant azzal is megvádolta őket, hogy vállalkozása a csőd szélére jutott, mivel nem rendezték azokat a számlákat, amelyek a kastély több millió eurós kivilágítási projektjével kapcsolatosak voltak.

[htmlbox karteritesi_jog]

 

A párizsi fellebbviteli bíróság áprilisban kötelezte Pitt és Jolie cégét, a Château Miravalt, amely a birtokról kapta a nevét, hogy 565 ezer euróval kártalanítsák Soudantot. A megítélt összeg már tartalmazta a tervező hírnevén esett csorba miatt megítélt 60 ezer eurós (18 millió forintos) kárpótlást is.

A tervező a brit napilapnak elmondta, azt remélte, hogy a dolgot bizalmasan lehet kezelni, és barátságosan rendezheti Pitt-tel. 

A Liberation francia lap szerdán bírósági a dokumentumok alapján azt írta, hogy Pitt és Jolie akkor szeretett bele az Aix-en-Provence közelében álló Miraval kastélyba, mikor egy helikopterről megpillantották a környék megtekintése közben.

A szőlősbirtokkal körülvett kastélyhoz több száz hektárnyi földterület is tartozik Corrensben. A correns-i Miraval stúdióban vette fel 1979-ben a Pink Floyd a The Wall című albumát.

A sztárpár először bérelte a kastélyt, majd meg is vásárolták az amerikai tulajdonostól 45 millió euróért (13,6 milliárd forintért). Miután hat gyermekükkel beköltöztek, elkezdték az átalakítási munkákat, amelynek felügyeletével egy francia főtervezőt bíztak meg. Pitt 2010-ben kérte fel Soudant-ot, aki egy évvel korábban hozta létre saját Lumieres Studio elnevezésű cégét, hogy tervezze meg a kastély és a melléképületek természetes megvilágítását. 

A tervezőnő a Liberationnak elmesélte, hogy szabad kezet kapott Pitt-től az épületkomplexum világítási rendszerének kidolgozására. Bár szerződést nem kötöttek, minden hónapban elküldte Pitt és Jolie cégének a számláit. Mint mondta: 17 embert foglalkoztatott a projekt megvalósításában, köztük építészeket, tervezőket, világítási és akusztikai szakembereket.

Két évvel később és a hírek szerint mintegy 25 millió euró (7,5 milliárd forint) ráfordítása után azonban az alvállalkozók késlekedési miatt még mindig nem fejezték be a munkálatokat. A francia fellebbviteli bíróságon elhangzott, hogy Pitt főtervezője figyelmeztetése után függesztette fel a Soudant-nak és cégének történő kifizetéseket. A bíróság azonban úgy ítélte meg, hogy a késlekedés nem a világítási szakemberek hibája volt, és Soudant nem számlázott túl sokat.

Mivel levelezésükben nem jutottak dűlőre egymással, Soudant perre vitte az ügyet. Azt is ki akarta vívni, hogy bár időközben egy korábbi munkatársa vette át a világítási projekt folytatását, ismerjék el tervezői munkáját.

A bírósági döntés után elmondta: a pénzbeli kompenzáció nem ér fel az őt művészként ért sérelemmel.

Hogan Lovells, Pitt védője a bíróság előtt kitartott azon álláspont mellett, hogy a kastély megvilágítási ötletei eredetileg ügyfelétől származtak.

Válása után az egykori sztárpár úgy döntött, hogy befektetésként megtartják a kastélyt, amelynek birtokán bort és olívaolajat termelnek.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

Jöhet a személyre szabott reklámoktól mentes ingyenes Facebook és Instagram?

Nagy várakozás előzte meg az uniós adatvédelmi testület (EDPB) állásfoglalását az egyelőre leginkább a Meta által használt „consent or pay” (hozzájárulás vagy fizetés) üzleti modell adatvédelmi vonatkozásaival kapcsolatban. Várhatóan mi lesz a hatása a véleménynek a közösségi médiumok és platformok működésére, mit jelenthet mindez a piaci szereplők és a felhasználók számára? A fenti kérdéseket Bartal Ivánnal, az Oppenheim Ügyvédi Iroda adatvédelmi jogi praxisának vezetőjével jártuk körbe.

2024. április 24.

Platform alapú munkavégzés: előrelépés történt a szabályozásban

A platform alapú munkavégzés az elmúlt években egyre jelentősebbé vált, legyen szó akár az ételkiszállítást, vagy a taxis szolgáltatást nyújtó applikációkról. Ugyanakkor annak megítélésében, hogy az ilyen formában történő munkavégzés munkaviszonynak minősülhet-e, Európa-szerte nagy a bizonytalanság. A felmerülő kérdések tisztázása érdekében nemrégiben egy új irányelv tervezetéről született megállapodás – a szabályzás hátterét Fehér Helga, a DLA Piper Hungary munkajogi csoportjának vezetője és Reisz Réka, a DLA Piper Hungary ügyvédjelöltje tekintik át.