Polt: az ügyészség feladata a biztonságteremtés


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A biztonságteremtést nevezte az ügyészi munka legnagyobb kihívásának Polt Péter legfőbb ügyész kedden a Pest megyei Nagykátán, a járási ügyészség új székházának avatóünnepségén.


Felidézte, hogy a múlt héten Csehországban találkozott a visegrádi négyek legfőbb ügyészeivel, ezúttal már hatodik alkalommal, és ott is megerősítették, hogy az ügyészi szervezet egyre nagyobb szerepet kap a társadalomban. Az ügyészség nélkülözhetetlen része annak a folyamatnak, amelynek célja, hogy biztonságos életet teremtsen – tette hozzá.

Polt Péter elmondta, ahol sikerül ezt elérni, ott az emberek félelem nélkül élhetnek, annak tudatában dolgozhatnak, hogy személyükben, vagyonukban nem éri őket sérelem, vagy ha mégis, akkor ezt ki fogják küszöbölni, ők pedig megkapják a megfelelő kárpótlást. 

[htmlbox Jogászvilág_hírlevél]

 

A legfőbb ügyész kitért arra, hogy számos veszély fenyegeti ma a biztonságunkat, amihez hozzájárul, hogy a határok is könnyen átjárhatóvá váltak. 

A visegrádi országok legfőbb ügyészeivel folytatott megbeszélésen ott három témát vetettek fel, a terrorizmus, a kábítószer-bűncselekmények és a bűnügyi együttműködés kérdését – mondta. 

Polt Péter jelezte, hogy hazánk az egyetlen a visegrádi országok közül, amely már beépítette jogrendjébe az európai nyomozati parancsot, amelynek célja egy másik uniós tagállamban nyomozati intézkedések elvégeztetése büntetőügyi bizonyítékok gyűjtése céljából. 

A jó ügyészségi munka feltétele az is, hogy mind a 137 járási ügyészségen megfelelő legyen az infrastruktúra, és ennek a fejlődésnek lehetünk a tanúi Nagykátán is – emelte ki.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

Jöhet a személyre szabott reklámoktól mentes ingyenes Facebook és Instagram?

Nagy várakozás előzte meg az uniós adatvédelmi testület (EDPB) állásfoglalását az egyelőre leginkább a Meta által használt „consent or pay” (hozzájárulás vagy fizetés) üzleti modell adatvédelmi vonatkozásaival kapcsolatban. Várhatóan mi lesz a hatása a véleménynek a közösségi médiumok és platformok működésére, mit jelenthet mindez a piaci szereplők és a felhasználók számára? A fenti kérdéseket Bartal Ivánnal, az Oppenheim Ügyvédi Iroda adatvédelmi jogi praxisának vezetőjével jártuk körbe.

2024. április 24.

Platform alapú munkavégzés: előrelépés történt a szabályozásban

A platform alapú munkavégzés az elmúlt években egyre jelentősebbé vált, legyen szó akár az ételkiszállítást, vagy a taxis szolgáltatást nyújtó applikációkról. Ugyanakkor annak megítélésében, hogy az ilyen formában történő munkavégzés munkaviszonynak minősülhet-e, Európa-szerte nagy a bizonytalanság. A felmerülő kérdések tisztázása érdekében nemrégiben egy új irányelv tervezetéről született megállapodás – a szabályzás hátterét Fehér Helga, a DLA Piper Hungary munkajogi csoportjának vezetője és Reisz Réka, a DLA Piper Hungary ügyvédjelöltje tekintik át.