Rablás előkészülete miatt elfogták S. Ábelt


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Rablás előkészülete miatt fogták el S. Ábelt a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) rendőrei a Terrorelhárítási Központtal (TEK) együttműködve a főváros XI. kerületében. A fiatalembert korábban elítélték azért, mert még 2013-ban egy budapesti gyorsétterem bejáratánál, majd bent is fegyverével többször a levegőbe lőtt, illetve azt megelőzően joghallgatóként diáktársai megölésével fenyegetőzött.


A Budapesti Rendőr-főkapitányság rendőrei a TEK műveleti egységével együttműködve Budapesten a XI. kerületben, a Bogdánfy utcában elfogtak egy 29 éves budapesti férfit péntek délután. A férfi ellen rablás előkészülete miatt indult büntetőeljárás, elszámoltatása folyamatban van – közölte a BRFK az MTI-vel.

A BRFK az MTI megkeresésére megerősítette azt a sajtóértesülést, hogy az elfogott 29 éves férfi S. Ábel, aki 2013-ban egy XI. kerületi gyorsétterem bejáratánál, majd bent is fegyverével többször a levegőbe lőtt.

A Fővárosi Törvényszék idén március 10-én hozott jogerős ítéletében a gyorséttermi lövöldözés ügyében a büntetés időtartamát csökkentette, ugyanakkor börtön helyett fegyházra ítélte S. Ábelt. A gyorséttermi lövöldözésért a Budai Központi Kerületi Bíróság 2015-ben első fokon lőfegyverrel visszaélés és fegyveresen elkövetett garázdaság bűntette miatt 5 év börtönre ítélte S. Ábelt, akit korábban más eljárásban 22 rendbeli emberölés előkészületével is megvádoltak. A Fővárosi Törvényszék másodfokon 4 év 6 hónap fegyházra változtatta S. Ábel büntetését.

[htmlbox Jogászvilág_hírlevél]

 

Egy másik ügyben az volt a vád S. Ábellel szemben, hogy internetes bejegyzések tanúsága szerint 2006 és 2010 között az Eötvös Loránd Tudományegyetem joghallgatójaként egyetemi lövöldözésre, diáktársai megölésére készült. Abban az eljárásban korábban a férfi 21 hónapot töltött előzetes letartóztatásban, első fokon emberölés előkészülete és más bűncselekmények miatt két és féléves szabadságvesztésre ítélték, ám 2014 októberében másodfokon a Fővárosi Ítélőtábla azt állapította meg, hogy csupán közveszéllyel fenyegetést követett el, amiért 50 nap közérdekű munka jár. Az élet elleni cselekményekkel fenyegetőzései azonban nem tekinthetők komolynak, konkrétnak a tábla jogerős döntése szerint.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

Az uniós adatvédelmi testület elfogadta a „consent or pay” modellel kapcsolatos véleményét

Az EDPB 2024. április 17-i ülésén a GDPR 64. cikk (2) bekezdése alapján a holland, a norvég és a hamburgi adatvédelmi hatóság kezdeményezésére 08/2024. számon a személyes adatok viselkedésalapú reklámozás céljából történő kezeléséhez való hozzájárulás érvényessége tárgyában a nagy online platformok által alkalmazott „hozzájárulás vagy fizetés” („consent or pay”) modellekkel összefüggésben kötelező véleményt fogadott el.