Szabadlábon várja tárgyalását a késelő feleség


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Hátba szúrta férjét, miközben azt kiabálta, megöllek. Kibékült az áldozatával, de a vádemelést nem kerülte el.


Emberölés bűntettének kísérlete miatt vádat emelt a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Főügyészség az ellen a 62 éves nő ellen, aki tavaly szeptemberben hátba szúrta férjét Nagykinizsen – közölte a vádhatóság szóvivője.

Martossy György megyei főügyész-helyettes tájékoztatása szerint nő és férje negyvenkét éves házasságuk alatt gyakran veszekedett, mindketten rendszeresen fogyasztottak alkoholt, ezért a viták tettlegességig is fajultak, melynek során kölcsönösen bántalmazták egymást.

Tavaly szeptemberében az erősen ittas házaspár között a vita és a bántalmazás odáig fajult, hogy az asszony egy késsel közepes erővel hátba szúrta férjét, miközben azt kiabálta, megöllek.

A férfi az utcára menekült, egy szomszéd hívta ki a mentőket. A férj életveszélyes sérülést szenvedett, a kórházban később sikerült megmenteni az életét. 

A rendőrök közben a nőt gépkocsival a rendőrségre vitték, még az autóban is azt kiabálta, hogy bánja, hogy nem szúrt nagyobbat.

Az ügyészség a vádlottal szemben börtönbüntetést és közügyektől eltiltást indítványozott, a nő, aki időközben kibékült férjével, szabadlábon várja a tárgyalást – tette hozzá Martossy György.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

Jöhet a személyre szabott reklámoktól mentes ingyenes Facebook és Instagram?

Nagy várakozás előzte meg az uniós adatvédelmi testület (EDPB) állásfoglalását az egyelőre leginkább a Meta által használt „consent or pay” (hozzájárulás vagy fizetés) üzleti modell adatvédelmi vonatkozásaival kapcsolatban. Várhatóan mi lesz a hatása a véleménynek a közösségi médiumok és platformok működésére, mit jelenthet mindez a piaci szereplők és a felhasználók számára? A fenti kérdéseket Bartal Ivánnal, az Oppenheim Ügyvédi Iroda adatvédelmi jogi praxisának vezetőjével jártuk körbe.

2024. április 24.

Platform alapú munkavégzés: előrelépés történt a szabályozásban

A platform alapú munkavégzés az elmúlt években egyre jelentősebbé vált, legyen szó akár az ételkiszállítást, vagy a taxis szolgáltatást nyújtó applikációkról. Ugyanakkor annak megítélésében, hogy az ilyen formában történő munkavégzés munkaviszonynak minősülhet-e, Európa-szerte nagy a bizonytalanság. A felmerülő kérdések tisztázása érdekében nemrégiben egy új irányelv tervezetéről született megállapodás – a szabályzás hátterét Fehér Helga, a DLA Piper Hungary munkajogi csoportjának vezetője és Reisz Réka, a DLA Piper Hungary ügyvédjelöltje tekintik át.