Hiánypótló szakjogász képzések Szegeden


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Neves külhoni és magyar professzorok, mély elméleti és szakmai tapasztalattal és tekintéllyel rendelkező oktatók gondoskodnak a képzések tudományos színvonaláról.


A Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kara számos hiánypótló képzést indít a 2017/2018-as tanév őszi félévében.

Jogi diplomával LLM cím, egyéb társadalomtudományok területén megszerzett mester fokozatú diplomával szaktanácsadó végzettség szerezhető! A képzések nyelve angol, illetőleg német!

 

Választható szakképzések:

  • Nemzetközi és európai kereskedelmi és befektetési jogi szakjogász / Szaktanácsadó képzés,
  • valamint
  • Amerikai Jogi Szakértői Képzés
  • Angolszász jogi és Angol Jogi Szakfordítói / Szaktanácsadói Képzés
  • Német Jogi Képzés
  • Német jogi szakfordító szakjogász /szaktanácsadó Képzés

Jelentkezési határidő:

  • Nemzetközi és európai kereskedelmi és befektetési jogi szakjogász és szaktanácsadó képzés: 2017. szeptember 15.
  • Angolszász képzések esetén: 2017. szeptember 9.
  • Német jogi képzések esetén: 2018. szeptember 10.

 

További információk az Egyetem honlapján érhetőek el.

 

 


Kapcsolódó cikkek

2024. április 23.

A hirdetmény nélküli tárgyalásos eljárások versenyre gyakorolt káros hatásai és kivételes körülmények közötti alkalmazhatósága 

A Közbeszerzési Hatóság Elnöke a hirdetmény nélküli tárgyalásos eljárás kapcsán hangsúlyozza, hogy az ajánlatkérőknek a közbeszerzési eljárás előkészítése során, az eljárásfajta kiválasztásakor törekedniük kell a gazdasági versenyt támogató beszerzési megoldások és eljárásfajták alkalmazására. Az ajánlatkérők formális indokok alapján nem alkalmazhatnak hirdetmény nélküli tárgyalásos eljárást.  

2024. április 22.

A több fél által adott ügyvédi megbízás néhány szabályozási és ügyvédetikai kihívása

A megbízó személye a merevebb, a kontinentális Európában hagyományosnak tekinthető ügyvédetikai megközelítés szerint kétoldalú jogügyletek esetén megbízotti szemszögből vagylagos, mivel az egymással szerződő felek érdekei – még ha mindketten egy érvényes és teljesített jogügyletben érdekeltek is – jellemzően nem vágnak teljes egészében egybe egymáséival, így ügyvédi tevékenység nyújtása egyazon ügylet során mindkét fél javára problematikus.