A Jövő jogásza podcast: Ellenállásból versenyelőny – Egy ügyvédi iroda útja a digitális világban


Epizódunkban egy konkrét példát hozunk arra, hogyan zajlik a digitális átállás egy nagy ügyvédi irodában. Milyen kötelezettségeknek és igényeknek kell megfelelni? Milyen kihívásokat jelent a digitális munkafolyamatok bevezetése? Hogyan élik meg az ügyvédi irodában dolgozók egy új rendszer implementálását? Ezekről és még sok hasznos tanácsról, tippről hallhat podcastunkban.

Podcastunkat  itt is meghallgathatja.

Hirdetés

Ha Ön is szeretné ügyvédi irodáját és a munkáját hatékonyabbá tenni és kíváncsi rá, hogyan is működik egy ügyvédi ügyviteli szoftver, akkor próbálja ki ingyenesen a Praetort

Kapcsolódó cikkek

2024. április 18.

A technológia által támogatott joggyakorlat jövője: az AI precizitása egyensúlyba kerül az emberi szakértelemmel

A jog kritikus válaszút előtt áll, ahol egyensúlyba kell hoznia a nagy nyelvi modellek szabályalapú, algoritmikus és adatvezérelt logikáját az ember értelmező, stratégiai és empatikus gondolkodásmódjával, a mesterséges intelligencia által generált eredményeket az emberi szakértelemmel párhuzamosan alkalmazva az ügyfelek problémáinak átfogó kezelése érdekében.

2024. április 17.

Digtális megfelelés: Miért nem működnek a régi rutinok, és ez miért fájdalmas?

A digitális gazdaságban mind többen érezzük úgy, hogy általános közérzetünket minden téren meghatározza, hogy a régi és bevált rutinokat újra és újra felül kell vizsgálnunk. Ahogy Kahnemann mondaná, a gyorsról a lassú gondolkodásra kell váltanunk. A rutin lényege pedig éppen abban rejlik, hogy felgyorsítja és „fájdalommentesíti” az ismétlődő döntési szituációk megoldását. Különösen nagy kihívás, miközben a figyelmünket ezer csatornán felfoghatatlan számú inger bombázza. Ne felejtsük el, hogy az időnk és figyelmünk az egyik legnagyobb gazdasági értékké vált.

2024. április 17.

Miért (ne) antropomorfizáljuk a generatív mesterséges intelligenciát? – 1. rész

Úgy tűnhet, a mesterséges intelligencia napjainkban egyre inkább az emberhez hasonlóvá kezd válni. Ennek hátterében a tudomány fejlődésének természetes következményei és néha tudatos emberi döntések állnak. Milyen jelenségek állnak a folyamat mögött, és hogyan fogja ez a trend befolyásolni a mindennapjainkat a közeljövőben?