375%-al több civil beszámoló érkezett


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A civil szervezetek 2019. évi működése és szakmai programja megvalósításának támogatására kiírt pályázat feltétele a beszámoló benyújtása.

A civil szervezetek 2019. évi működése és szakmai programja megvalósításának támogatására kiírt pályázat benyújtási határideje 2019. február 21. A benyújtás feltétele, hogy a civil szervezetek éves beszámolói elérhetőek legyenek a bíróságok honlapján megtalálható Civil Szervezetek Névjegyzékében. A szervezetek által benyújtott beszámolók száma a pályázati határidő közeledtével extrém módon, a tavalyi időszakhoz képest 375%-kal, megnövekedett.

Az elsősorban elektronikus úton érkezett beszámolók feldolgozását az Országos Bírósági Hivatal Országos Nyilvántartási Irodájának munkatársai folyamatosan végezték. A munkaidőben érkezett beszámolókat még aznap, a munkaidőn kívül beküldötteket legkésőbb a következő munkanap délelőttjén feldolgozták. Így a szervezetek szabályszerű benyújtás esetén pár órán belül hozzájutottak a közzétételről szóló igazoláshoz.

A szervezetek képviselői igen nagy számban fordultak az Iroda munkatársaihoz személyesen, telefonon vagy e-mailben a beszámolók benyújtásával kapcsolatos kérdéseikkel, valamint a már korábban beküldött beszámolókkal kapcsolatos igazolások kiállításának ügyében. Az Iroda munkatársai a beérkezett beszámolók folyamatos feldolgozása mellett napi 40-50 telefonos megkeresést intéztek, illetve technikai segítséget nyújtottak.

Mindezeken felül az elmúlt hetekben közel 400 e-mailt válaszoltak meg. Ez a mennyiség a kiadott igazolásokat is tartalmazza.

(birosag.hu)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

Jöhet a személyre szabott reklámoktól mentes ingyenes Facebook és Instagram?

Nagy várakozás előzte meg az uniós adatvédelmi testület (EDPB) állásfoglalását az egyelőre leginkább a Meta által használt „consent or pay” (hozzájárulás vagy fizetés) üzleti modell adatvédelmi vonatkozásaival kapcsolatban. Várhatóan mi lesz a hatása a véleménynek a közösségi médiumok és platformok működésére, mit jelenthet mindez a piaci szereplők és a felhasználók számára? A fenti kérdéseket Bartal Ivánnal, az Oppenheim Ügyvédi Iroda adatvédelmi jogi praxisának vezetőjével jártuk körbe.

2024. április 24.

Platform alapú munkavégzés: előrelépés történt a szabályozásban

A platform alapú munkavégzés az elmúlt években egyre jelentősebbé vált, legyen szó akár az ételkiszállítást, vagy a taxis szolgáltatást nyújtó applikációkról. Ugyanakkor annak megítélésében, hogy az ilyen formában történő munkavégzés munkaviszonynak minősülhet-e, Európa-szerte nagy a bizonytalanság. A felmerülő kérdések tisztázása érdekében nemrégiben egy új irányelv tervezetéről született megállapodás – a szabályzás hátterét Fehér Helga, a DLA Piper Hungary munkajogi csoportjának vezetője és Reisz Réka, a DLA Piper Hungary ügyvédjelöltje tekintik át.