Bemutatták a Majláth György pályázat díjazott dolgozatait


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az OBH 2018. február 28-án szimpóziumot tartott a Magyar Igazságügyi Akadémián (MIA), ahol a díjazottak a díjnyertes pályaműveiket be is mutatták.


Székhelyi Mailáth György országbíró emlékére 2014 óta rendeznek tudományos pályázatot, melyen joghallgatói és bírósági tagozatban, ezeken belül pedig polgári jogi, büntetőjogi, közigazgatási-munkaügyi és európai jogi, valamint bírósági általános igazgatási szekciókban lehet indulni.

A 2017-es pályázat nyertesei a most megrendezett szimpóziumon, szekcióüléseken mutatták be pályamunkájukat 20 perces prezentáció formájában. A jelenlévők a 2018-as Mailáth György Tudományos Pályázat „Változás és állandóság a bíróságokon – a XXI. század kihívásai” kiírására is témajavaslatokat fogalmazhattak meg, melyeket a szekciótermek előtti ötletládákba dobhattak be. 

A pályázat egyre népszerűbbé válik, az idei szimpóziumon már több mint a százan vettek részt. A hallgatóság soraiban a Legfőbb Ügyészség, a Magyar Ügyvédi Kamara, a Magyar Országos Közjegyzői Kamara, az Igazságügyi Minisztérium, a bíráló bizottság tagjai, törvényszéki elnökök, a jogi karok dékánjai, a díjazottak és kísérőik is helyet foglaltak. Az eseményen idén részt vettek egyetemi oktatók, tanársegédek, joghallgatók és doktoranduszok is.
 
A 2017-es díjazott pályamunkákat az OBH honlapján olvashatják. 

(birosag.hu)

[htmlbox Jogászvilág_hírlevél]

Kapcsolódó cikkek

2024. szeptember 10.

Az eIDAS 2 újdonságai – Attribútum-tanúsítvány

A Digitális Állampolgárság Program egyes elemeivel és az elektronikus aláírás gyakorlati kérdéseivel foglalkozó cikksorozatunk második részében egy példán keresztül azt mutatjuk be, hogy az úgynevezett attribútum-tanúsítvánnyal hogyan lehet hitelesen igazolni valamilyen személyes tulajdonságunkat a személyi-adat tárca segítségével. 

2024. szeptember 4.

Megkezdi működését az Online Platform Vitarendező Tanács

Bővült a jogorvoslati lehetőségek köre az online platformok egyes, felhasználókat negatívan érintő intézkedéseivel szemben az Európai Unió digitális szolgáltatásokról szóló rendeletének átültetését követően. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) elnöke hozzátette, ezentúl már nemcsak hatóságokhoz vagy bírósághoz, hanem az Online Platform Vitarendező Tanácshoz (OPVT) is fordulhat, aki vitatja egy platform valamely döntését. Koltay András emlékeztetett rá, az NMHH, mint kijelölt Digitális Szolgáltatási Koordinátor elvégezte a testület tanúsítását, így az megkezdheti működését.

2024. szeptember 3.

A jövő jogásza podcast: szerződésautomatizálás

Megyeri Andrea beszélget Jalsovszky Pállal és Fehér Tamással, a Jalsovszky Ügyvédi Iroda partnereivel, a szerződésautomatizálás módszeréről és arról az eljárásról, amelyet évek óta fejlesztenek az ügyvédi irodában.