ELTE ÁJK-s joghallgatók jártak nálunk “gyárlátogatáson”


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Wolters Kluwer Hungary budafoki irodájában jártak az első szemeszteres joghallgatók.

Nagy örömünkre szolgált, hogy novemberben vendégül láthattuk az ELTE elsőéves joghallgatóinak két csoportját, akik a Bevezetés a jogi adatbázisok kezelésébe órájuk keretében jöttek el hozzánk.

A hallgatóknak megmutattuk az irodánkat, és betekintést nyertek a Jogtár készítésének kulisszatitkaiba: megismerték a Jogtár csapat tagjainak munkáját, az általunk fejlesztett és használt eszközöket, a szoftverfejlesztő csapattal közös fejlesztési tevékenységünket, amelyet a jogszabályok hatályosítása, a jogi adatbázisok naprakészen tartása és az ügyfeleink kérdéseinek kezelése érdekében végzünk nap mint nap.

A technológia használata elengedhetetlen a jogászi szakmában is, mellette viszont érdemes megismerni, hogy mindezek mögött mennyi szakember munkája áll – reméljük, hogy az idelátogató hallgatók amikor legközelebb megnyitják a Jogtárat, már nemcsak egy személytelen adatbázist látnak, ami megkönnyíti a jogászi munkát, hanem látják és értik a háttérben működő munkafolyamatokat és a rajta dolgozó csapatokat.

A hallgatók egy kis színt és vidámságot hoztak a régóta elsősorban home officeban végzett munkanapunkba, köszönjük, hogy jöttetek és várunk a következő szemeszterben is!

elte ájk 3




Kapcsolódó cikkek

2024. szeptember 10.

Az eIDAS 2 újdonságai – Attribútum-tanúsítvány

A Digitális Állampolgárság Program egyes elemeivel és az elektronikus aláírás gyakorlati kérdéseivel foglalkozó cikksorozatunk második részében egy példán keresztül azt mutatjuk be, hogy az úgynevezett attribútum-tanúsítvánnyal hogyan lehet hitelesen igazolni valamilyen személyes tulajdonságunkat a személyi-adat tárca segítségével. 

2024. szeptember 4.

Megkezdi működését az Online Platform Vitarendező Tanács

Bővült a jogorvoslati lehetőségek köre az online platformok egyes, felhasználókat negatívan érintő intézkedéseivel szemben az Európai Unió digitális szolgáltatásokról szóló rendeletének átültetését követően. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) elnöke hozzátette, ezentúl már nemcsak hatóságokhoz vagy bírósághoz, hanem az Online Platform Vitarendező Tanácshoz (OPVT) is fordulhat, aki vitatja egy platform valamely döntését. Koltay András emlékeztetett rá, az NMHH, mint kijelölt Digitális Szolgáltatási Koordinátor elvégezte a testület tanúsítását, így az megkezdheti működését.

2024. szeptember 3.

A jövő jogásza podcast: szerződésautomatizálás

Megyeri Andrea beszélget Jalsovszky Pállal és Fehér Tamással, a Jalsovszky Ügyvédi Iroda partnereivel, a szerződésautomatizálás módszeréről és arról az eljárásról, amelyet évek óta fejlesztenek az ügyvédi irodában.