Ismét megrendezik a Dr. Nagy László Magánjogi Érvelési Versenyt


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Várják a joghallgatók jelentkezését az április 6-7. között ismét megrendezendő Dr. Nagy László Magánjogi Érvelési Versenyre.

Két év kihagyás után 2022. április 6-7. között ismét megrendezik a Dr. Nagy László Magánjogi Érvelési Versenyt a Siegler Bird&Bird Ügyvédi Iroda szervezésében, melynek védnökei közt a szakma elismert jogászait találhatjuk meg. (A Dr. Nagy László Alapítvány kuratóriuma által 2020. október 6-án közzétett tájékoztatás szerint a halasztás oka a járványügyi helyzetből fakadóan az a megfontolás volt, hogy a verseny védjegyét, kiemelkedő értékét, a személyes, nyitott, barátságos jelleget a kialakult helyzetben nagyon nehéz lett volna biztosítani – a szerk.)

Az idei versenyre is az egész országból várják a magukat megmérettetni vágyó joghallgatók jelentkezését, hogy egy magánjogi témájú érvelési feladatban vethessék össze tudásukat. A szakmai vetélkedés célja, hogy tehetséges joghallgatóknak biztosítson lehetőséget képességeik bemutatására a magas szintű jogászi érvelésben és egyben hozzájáruljon a fiatalon elhunyt zseniális ügyvéd, dr. Nagy László István emlékének megőrzéséhez. A jelentkezési határidő: 2022. március 25.

A verseny főnyereménye a Dr. Nagy László Díj és a pénzjutalom mellett szakmai gyakorlat egy nemzetközi ügyvédi irodában.

A teljes versenyfelhívás itt olvasható el.


Kapcsolódó cikkek

2024. március 28.

Fűszerezett érvelési bajnokság – Rekordok a 9. Dr. Nagy László Magánjogi Érvelési Versenyen

Kozma Gábor, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem ötödéves joghallgatója nyerte a kilencedik alkalommal megrendezett, idén több rekorddal is szolgáló Dr. Nagy László Magánjogi Érvelési Versenyt, ami e nehéz jogászi műfaj kiváló művelőjének, a 2013-ban fiatalon elhunyt ügyvédnek állít emléket. A rangos megmérettetésre története során először nem csak az összes hazai jogi karról – ráadásul rekordszámban – jöttek nevezések, hanem a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemről is érkezett pályázat.

2024. március 27.

A mesterséges intelligencia által generált tartalmak vízjelezése: megoldás vagy látszatmegoldás?

A generatív mesterséges intelligencia (generative artificial intelligence – GAI) felemelkedése elkerülhetetlenül maga után vonja a használatával létrehozott félrevezető tartalmak terjedését is. Nagyrészt az erre való reagálásként egyre inkább a közbeszéd tárgyává válik a mesterségesen generált tartalmak (szövegek, videók, hanganyagok) explicit jelölésének problémája. A készülőben lévő szabályozások kapcsán komoly kérdés azok betartatása, nem beszélve a technológia rosszindulatú felhasználása során keletkező tartalmak azonosíthatóságáról.