Pályázati felhívás joghallgatók, doktoranduszok részére


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A 2016-ban indított, elektronikus formában az új Jogtár felületén havonta megjelenő civilisztikai tárgyú Polgári Jog című szakmai folyóirat pályázatot hirdet egyetemi hallgatók és a doktori iskolák hallgatói számára a lap Jogesetelemzés rovatában való publikálásra.


A Jogesetelemzés rovat célja, hogy a jogeset ismertetésén túl fórumot teremtsen a döntések érvelésének bemutatására, esetleges bírálatára. A tanulmányok a dogmatikai háttér felvázolásával megmagyarázhatják, hogy miért jutott helyes következtetésre a bíróság, vagy épp ellenkezőleg, rámutathatnak annak hibáira.

A pályázónak egy szabadon választott, polgári jogi szempontból releváns témát vizsgáló jogerős vagy felülvizsgálati eljárásban született ítéletet vagy alkotmánybírósági határozatot kell bemutatnia 20–50 000 karakter terjedelemben.

A tanulmány szerkesztési elvei és formai követelményei a Wolters Kluwer honlapján érhetőek el:

A pályázattal kapcsolatos kérdéseket a polgarijogonline@wolterskluwer.com e-mail-címen lehet feltenni, és a pályamunkákat is erre a címre kérjük megküldeni a levélhez csatolt fájlként.

A pályázat benyújtásának határideje: 2017. május 7.

[htmlbox Polgári_jog_folyóirat]

A pályamunkát a Polgári Jog folyóirat Szerkesztőbizottsága bírálja el. Az a pályázat tekinthető sikeresnek, amelyet a bírálók alkalmasnak találnak a folyóiratban való megjelentetésre.

A sikeres tanulmányok a lektorálást és szerkesztést követően:

  • megjelennek a Polgári Jogban és
  • a szerzőket a Wolters Kluwer Kft. értékes könyvcsomaggal jutalmazza.

Eredményhirdetés: 2017. június 9-ig.

Az eredményről minden pályázónak értesítést küldünk.

A pályázattal kapcsolatosan egyebekben irányadóak a Polgári Jog folyóiratban való publikálás általános feltételei, melyek ide kattintva megtalálhatóak.

                     Wolters Kluwer                          Mert fontos, hogy jól döntsön!

 


Kapcsolódó cikkek

2024. április 18.

A technológia által támogatott joggyakorlat jövője: az AI precizitása egyensúlyba kerül az emberi szakértelemmel

A jog kritikus válaszút előtt áll, ahol egyensúlyba kell hoznia a nagy nyelvi modellek szabályalapú, algoritmikus és adatvezérelt logikáját az ember értelmező, stratégiai és empatikus gondolkodásmódjával, a mesterséges intelligencia által generált eredményeket az emberi szakértelemmel párhuzamosan alkalmazva az ügyfelek problémáinak átfogó kezelése érdekében.

2024. április 17.

Digtális megfelelés: Miért nem működnek a régi rutinok, és ez miért fájdalmas?

A digitális gazdaságban mind többen érezzük úgy, hogy általános közérzetünket minden téren meghatározza, hogy a régi és bevált rutinokat újra és újra felül kell vizsgálnunk. Ahogy Kahnemann mondaná, a gyorsról a lassú gondolkodásra kell váltanunk. A rutin lényege pedig éppen abban rejlik, hogy felgyorsítja és „fájdalommentesíti” az ismétlődő döntési szituációk megoldását. Különösen nagy kihívás, miközben a figyelmünket ezer csatornán felfoghatatlan számú inger bombázza. Ne felejtsük el, hogy az időnk és figyelmünk az egyik legnagyobb gazdasági értékké vált.

2024. április 17.

Miért (ne) antropomorfizáljuk a generatív mesterséges intelligenciát? – 1. rész

Úgy tűnhet, a mesterséges intelligencia napjainkban egyre inkább az emberhez hasonlóvá kezd válni. Ennek hátterében a tudomány fejlődésének természetes következményei és néha tudatos emberi döntések állnak. Milyen jelenségek állnak a folyamat mögött, és hogyan fogja ez a trend befolyásolni a mindennapjainkat a közeljövőben?