Pályázati felhívás joghallgatók, doktoranduszok részére


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A 2016-ban indított, elektronikus formában az új Jogtár felületén havonta megjelenő civilisztikai tárgyú Polgári Jog című szakmai folyóirat pályázatot hirdet egyetemi hallgatók és a doktori iskolák hallgatói számára a lap Jogesetelemzés rovatában való publikálásra.


A Jogesetelemzés rovat célja, hogy a jogeset ismertetésén túl fórumot teremtsen a döntések érvelésének bemutatására, esetleges bírálatára. A tanulmányok a dogmatikai háttér felvázolásával megmagyarázhatják, hogy miért jutott helyes következtetésre a bíróság, vagy épp ellenkezőleg, rámutathatnak annak hibáira.

A pályázónak egy szabadon választott, polgári jogi szempontból releváns témát vizsgáló jogerős vagy felülvizsgálati eljárásban született ítéletet vagy alkotmánybírósági határozatot kell bemutatnia 20–50 000 karakter terjedelemben.

A tanulmány szerkesztési elvei és formai követelményei a Wolters Kluwer honlapján érhetőek el:

A pályázattal kapcsolatos kérdéseket a polgarijogonline@wolterskluwer.com e-mail-címen lehet feltenni, és a pályamunkákat is erre a címre kérjük megküldeni a levélhez csatolt fájlként.

A pályázat benyújtásának határideje: 2017. május 7.

[htmlbox Polgári_jog_folyóirat]

A pályamunkát a Polgári Jog folyóirat Szerkesztőbizottsága bírálja el. Az a pályázat tekinthető sikeresnek, amelyet a bírálók alkalmasnak találnak a folyóiratban való megjelentetésre.

A sikeres tanulmányok a lektorálást és szerkesztést követően:

  • megjelennek a Polgári Jogban és
  • a szerzőket a Wolters Kluwer Kft. értékes könyvcsomaggal jutalmazza.

Eredményhirdetés: 2017. június 9-ig.

Az eredményről minden pályázónak értesítést küldünk.

A pályázattal kapcsolatosan egyebekben irányadóak a Polgári Jog folyóiratban való publikálás általános feltételei, melyek ide kattintva megtalálhatóak.

                     Wolters Kluwer                          Mert fontos, hogy jól döntsön!

 


Kapcsolódó cikkek

2024. szeptember 10.

Az eIDAS 2 újdonságai – Attribútum-tanúsítvány

A Digitális Állampolgárság Program egyes elemeivel és az elektronikus aláírás gyakorlati kérdéseivel foglalkozó cikksorozatunk második részében egy példán keresztül azt mutatjuk be, hogy az úgynevezett attribútum-tanúsítvánnyal hogyan lehet hitelesen igazolni valamilyen személyes tulajdonságunkat a személyi-adat tárca segítségével. 

2024. szeptember 4.

Megkezdi működését az Online Platform Vitarendező Tanács

Bővült a jogorvoslati lehetőségek köre az online platformok egyes, felhasználókat negatívan érintő intézkedéseivel szemben az Európai Unió digitális szolgáltatásokról szóló rendeletének átültetését követően. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) elnöke hozzátette, ezentúl már nemcsak hatóságokhoz vagy bírósághoz, hanem az Online Platform Vitarendező Tanácshoz (OPVT) is fordulhat, aki vitatja egy platform valamely döntését. Koltay András emlékeztetett rá, az NMHH, mint kijelölt Digitális Szolgáltatási Koordinátor elvégezte a testület tanúsítását, így az megkezdheti működését.

2024. szeptember 3.

A jövő jogásza podcast: szerződésautomatizálás

Megyeri Andrea beszélget Jalsovszky Pállal és Fehér Tamással, a Jalsovszky Ügyvédi Iroda partnereivel, a szerződésautomatizálás módszeréről és arról az eljárásról, amelyet évek óta fejlesztenek az ügyvédi irodában.