A Quaestor-ügyben is jól szerepelt a távmeghallgatás


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

2019. január 10-től heti négy napon további tanúk kihallgatásával folytatódik a Quaestor-ügy tárgyalássorozata. A nyári ítélkezési szünetig a bíróság összesen 90 tárgyalást tűzött ki az ügyben.

A Fővárosi Törvényszéken két új védő közreműködésével 2018. december végén folytatták a T. Cs. és társai ellen folyamatban lévő büntetőügy bírósági eljárását. A módosított, illetve ahhoz csatolt újabb vádirat ismertetését követően tanúmeghallgatásra került sor a távmeghallgatási rendszer segítségével. Az ügy egyik vidéki érintettje egészségügyi állapota miatt nem tudott a fővárosba utazni, így a közelmúltban kiépített, kép és hang egyidejű átvitelét lehetővé tévő zárt láncú infokommunikációs rendszer segítségével vidékről tette meg vallomását.

A modern technológiának köszönhetően egyre több bírósági eljárás során használható a távmeghallgatási rendszer, amely gyorsabbá és költséghatékonyabbá teszi azokat.


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

Jöhet a személyre szabott reklámoktól mentes ingyenes Facebook és Instagram?

Nagy várakozás előzte meg az uniós adatvédelmi testület (EDPB) állásfoglalását az egyelőre leginkább a Meta által használt „consent or pay” (hozzájárulás vagy fizetés) üzleti modell adatvédelmi vonatkozásaival kapcsolatban. Várhatóan mi lesz a hatása a véleménynek a közösségi médiumok és platformok működésére, mit jelenthet mindez a piaci szereplők és a felhasználók számára? A fenti kérdéseket Bartal Ivánnal, az Oppenheim Ügyvédi Iroda adatvédelmi jogi praxisának vezetőjével jártuk körbe.

2024. április 24.

Platform alapú munkavégzés: előrelépés történt a szabályozásban

A platform alapú munkavégzés az elmúlt években egyre jelentősebbé vált, legyen szó akár az ételkiszállítást, vagy a taxis szolgáltatást nyújtó applikációkról. Ugyanakkor annak megítélésében, hogy az ilyen formában történő munkavégzés munkaviszonynak minősülhet-e, Európa-szerte nagy a bizonytalanság. A felmerülő kérdések tisztázása érdekében nemrégiben egy új irányelv tervezetéről született megállapodás – a szabályzás hátterét Fehér Helga, a DLA Piper Hungary munkajogi csoportjának vezetője és Reisz Réka, a DLA Piper Hungary ügyvédjelöltje tekintik át.