Álegyház nevében szervezett piramisjátékot


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Piramisjáték szervezése miatt emelt vádat a Fővárosi Főügyészség egy férfival szemben, aki magát egy új egyház vezetőjének kiadva gyűjtött pénzt – közölte a fővárosi főügyészhelyettes.

Fürcht Pál közleményében azt írta, hogy az 54 éves budapesti férfi 2010-ben egy egyházat alapított, majd miután – a törvényi változások folytán – 2012. január 1-jétől már nem minősültek egyháznak, az egyházi minőség fenntartásának látszata mellett 135 esetben fogadott el adományokat. A pénzt befizetőknek az összegyűjtött összeg segélykénti újraosztását ígérte.

A vádlott 2012-ben és 2013-ban segítőivel előadásokon, webkonferenciákon és szórólapokon különböző – kifizetési kockázati tényezőt is tartalmazó – karitatív, illetve befektetési programokat hozott létre. A résztvevők – befizetéseik révén és ismerőseik beszervezésével – különböző fokozatokat érhettek el, majd egy idő után nagy összegű segélyek kifizetésére válhattak jogosulttá.

A férfi a piramisjáték működtetésével forintban és euróban mintegy 30 millió forintot gyűjtött össze, kifizetés azonban egy-két esetet leszámítva nem történt – olvasható a közleményben.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 25.

NMHH: reklámriport miatt bírságolt a médiatanács

Túlmutatott a támogatás megengedett keretein a Trendmánia című műsorszám december 16-án sugárzott adása, ezzel a TV2 megsértette a törvényi rendelkezést, a médiatanács emiatt megbírságolta a médiaszolgáltatót – közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kommunikációs igazgatósága

2024. április 24.

Jöhet a személyre szabott reklámoktól mentes ingyenes Facebook és Instagram?

Nagy várakozás előzte meg az uniós adatvédelmi testület (EDPB) állásfoglalását az egyelőre leginkább a Meta által használt „consent or pay” (hozzájárulás vagy fizetés) üzleti modell adatvédelmi vonatkozásaival kapcsolatban. Várhatóan mi lesz a hatása a véleménynek a közösségi médiumok és platformok működésére, mit jelenthet mindez a piaci szereplők és a felhasználók számára? A fenti kérdéseket Bartal Ivánnal, az Oppenheim Ügyvédi Iroda adatvédelmi jogi praxisának vezetőjével jártuk körbe.