Az ET Miniszteri Bizottsága az EJEB ítéletek végrehajtását ellenőrizte


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az ET Miniszteri Bizottsága Strasbourgban tartotta negyedéves értékelő ülését, amelyen 16 tagállamra vonatkozó 32 döntés végrehajtását vizsgálta.

Az összefoglaló jelentés Örményországra, Azerbajdzsánra, Bulgáriára, Németországra, Görögországra, Magyarországra, Izlandra, Olaszországra, Litvániára, Máltára, Moldovára, Portugáliára, Romániára, Oroszországra, Szerbiára és Törökországra vonatkozóan összesen 477 EJEB döntéssel kapcsolatban tett megállapítást.

A Miniszteri Bizottság meghatározta a következő negyedév zárásakor, várhatóan szeptemberi ülésén vizsgálandó ügyek listáját is.

Az Emberi Jogok Európai Egyezményének 46. cikke szerint az EJEB által hozott döntések kötelező erejűek a tagállamokra nézve.

Az ET Miniszteri Bizottsága az ítéletek végrehajtásának felülvizsgálatát a tagállami hatóságok, a civil szervezetek és egyéb érdekeltek által adott információk alapján ellenőrzi.

(coe.int)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

Jöhet a személyre szabott reklámoktól mentes ingyenes Facebook és Instagram?

Nagy várakozás előzte meg az uniós adatvédelmi testület (EDPB) állásfoglalását az egyelőre leginkább a Meta által használt „consent or pay” (hozzájárulás vagy fizetés) üzleti modell adatvédelmi vonatkozásaival kapcsolatban. Várhatóan mi lesz a hatása a véleménynek a közösségi médiumok és platformok működésére, mit jelenthet mindez a piaci szereplők és a felhasználók számára? A fenti kérdéseket Bartal Ivánnal, az Oppenheim Ügyvédi Iroda adatvédelmi jogi praxisának vezetőjével jártuk körbe.

2024. április 24.

Platform alapú munkavégzés: előrelépés történt a szabályozásban

A platform alapú munkavégzés az elmúlt években egyre jelentősebbé vált, legyen szó akár az ételkiszállítást, vagy a taxis szolgáltatást nyújtó applikációkról. Ugyanakkor annak megítélésében, hogy az ilyen formában történő munkavégzés munkaviszonynak minősülhet-e, Európa-szerte nagy a bizonytalanság. A felmerülő kérdések tisztázása érdekében nemrégiben egy új irányelv tervezetéről született megállapodás – a szabályzás hátterét Fehér Helga, a DLA Piper Hungary munkajogi csoportjának vezetője és Reisz Réka, a DLA Piper Hungary ügyvédjelöltje tekintik át.