Jelentősen emelkedett a cégcsődök száma Németországban júliusban


Németországban jelentősen, a felmérések 2016-os kezdete óta a legmagasabbra emelkedett a cégcsődök száma júliusban a hallei IWH gazdaságkutató intézet csütörtöki jelentése alapján.

Az IWH (Leibniz-Institut für Wirtschaftsforschung Halle) csődfelmérése szerint júliusban Németországban a gazdasági társaságok fizetésképtelenségi bejelentéseinek száma a nyilvántartás 2016. januári kezdete óta a legmagasabbra, 1406-ra emelkedett. A növekedés az előző hónaphoz képest 20 százalékos, az előző év júliusához képest 37 százalékos volt. A júliusi adat 46 százalékkal meghaladta a 2016-2019 közötti, azaz a koronavírus-járvány előtti évek júliusi átlagát.

Az IWH közleménye szerint a fizetésképtelenségi bejelentések számának jelentős növekedése minden ágazatot érint, azonban különösen szembetűnő emelkedés látható a feldolgozóiparban.

A nagy munkaadók csődje jelentős és tartós jövedelem- és bérkieséshez vezethet az érintett munkavállalók számára. Az IWH elemzése alapján a júliusban fizetésképtelenséget bejelentők legnagyobb 10 százalékába tartozó vállalatok fizetésképtelensége az előző havival közel megegyezően csaknem 10 ezer munkahely megszűnését jelentette júliusban, ami a csőd miatti állásvesztéseknek a koronavírus-járvány előtti évekre számolt júliusi átlagával ugyancsak közel azonos szintet jelent.

Az IWH előzetes fizetésképtelenség-indikátorai a májusi emelkedés után júniusban némileg csökkentek, azonban júliusban meredek emelkedés következett be, a mutatók ismét az év elején látott magas szinten állnak.

Arra számítunk, hogy a fizetésképtelenségek száma augusztusban enyhén csökken, majd szeptemberben ismét emelkedik. Ez azt jelenti, hogy valószínűleg továbbra is folyamatosan a koronavírus-járvány előtti szint felett marad – nyilatkozta Steffen Müller, az IWH csődkimutatásokkal foglalkozó szakértője.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. szeptember 5.

A Hell pert indít a Forbes ellen, és újra visszahívatná a lap legfrissebb számát

A HELL Energy Magyarország Kft. közleményben tudatta, hogy kezdeményezi a Forbes legfrissebb számának visszahívását, és beperli a magazin kiadóját. A cég 2019-ben egyszer már pert indított a Forbes Magyarország ellen azért, hogy ne kerüljenek nyilvánosságra a tulajdonosaik személyes adatai a magazin évi rendszerességgel jelentkező, 50 leggazdagabb magyart listázó cikkében.

2024. szeptember 3.

Sokan elfelejtik: visszaigényelhető a behajthatatlan követelésekre jutó áfa

Bár már 4 éve adott a lehetőség, még mindig kevesen gondolnak arra, hogy a behajthatatlan követelésekre megfizetett áfát visszakérjék az adóhatóságtól. Érdemes pedig megfontolni ezt a lehetőséget, mert az ehhez szükséges eljárás nem bonyolult, és a legtöbb esetben sikeresen zárul– tájékoztat a Niveus Consulting Group.