Cégvilág

2014. november 5.

Hogyan minősítsük a munkavállalót?

A minősítés, azaz a munkavállaló munkavégzés során nyújtott teljesítménye vizsgálatának eredménye, és az erre épülő értékelés kiemelkedő jelentőséggel bír mind a munkáltatói szervezet, mind az egyén szempontjából. Ennek során ugyanis egyrészt feltárhatók a munkavégzés során elkövetett hibák mögött megbújó okok, esetleges rossz munkavégzési módszerek. Másrészt a pozitív visszacsatolás a munkavállaló számára ösztönzést adhat a kiváló munkavégzés folytatására, és továbbfejlesztésére, továbbá karrierépítésének is alapja.

2014. november 5.

Tilos bizonytalanságban tartani a dolgozót

A munkáltató rendeltetésellenes joggyakorlásának minősül, ha a közgyűlés határozata után csak mintegy két év elteltével közli a felmondást és ezzel a munkavállalót hosszú ideig bizonytalan helyzetben tartja – állapította meg Kúria.

2014. november 4.

A magyarok fele szeretne külföldön élni

A Profession.hu felmérése keretében megkérdezett magyarok 55 százaléka szeretne külföldön élni, de aktívan csak a válaszadók 21 százaléka keres külföldi munkát.

2014. október 29.

Kevesebb a munkanélküli

A munkanélküliek száma 102 ezerrel, 333 ezerre csökkent a harmadik negyedévben az egy évvel korábbihoz képest, a munkanélküliségi ráta 2,4 százalékponttal, 7,4 százalékra mérséklődött – közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) szerdán.

2014. október 22.

A hét kérdése: alapítványi munkaviszony

Az alapítvány kuratóriumának tagja lehet-e olyan személy, aki az alapítóval munka, megbízási vagy alkalmazotti jogviszonyban áll? Az alapítvány ügyintézője (megbízási jogviszony) lehet-e az alapító alkalmazottja is egy személyben? A 2. kérdés igen válasza esetén az alapító foglalkoztatótól elkülönített munkaidőben és helyen kell-e végezni az alapítványi ügyintézést?

2014. október 22.

Jogeset: fontos a szexuális zaklatás időpontja?

A munkáltató rendes felmondásánál – különösen ha az ügy mások személyes adatait is érinti – nincs jelentősége annak, hogy az indokról a munkáltató mikor szerzett tudomást – ez derül ki alábbi jogesetünkből.

2014. október 21.

Hogyan váltak az európai alapjogok a munkajog részévé?

Egészen extrém jelentősége van a munkajog világában az európai alapjogoknak – mondta dr. Berke Gyula, a Pécsi Tudományegyetem rektorhelyettese a XI. Magyar Munkajogi Konferencián. Az előadó az Alapjogi Charta kialakulásáról és fejlődéséről szóló előadásában többek közt azokra a kérdésekre kereste a választ, hogy melyik a magasabb rendű alapjog és korlátozhatóak-e az alapjogok asz uniós szabadságjogok rovására?

2014. október 20.

Mikor lesz a munkaszerződés általános szerződési feltétel?

Mi a köze az általános szerződési feltételeknek a munkaszerződésekhez és hogyan jelenik meg az ÁSZF a munkajog világában? ÁSZF-nek minősülhet-e egy munkaszerződés és mikor válik tisztességtelenné a munkaszerződés? Többek közt ezekre a kérdésekre kereste a választ előadásában dr. Nemessányi Zoltán, az Igazságügyi Minisztérium helyettes államtitkára a XI. Magyar Munkajogi Konferencián elhangzott előadásában.

2014. október 20.

Kisokos a munkaerő-kölcsönzésről – 2. rész

Sorozatunk második részében tisztázzuk a munkaerő-kölcsönző tevékenység folytatásának feltételeit, a munkaerő-kölcsönzés előnyeit, hátrányait, és szerepét a munka­erő-piaci reintegrációban.