
A csőd- és felszámolási eljárások 80%-a már elektronikusan indul
A csődeljárásokban 2015. január 1-je óta, a felszámolási eljárásokban pedig 2016. július 1-től kezdődően kötelező az elektronikus kapcsolattartás.
A csődeljárásokban 2015. január 1-je óta, a felszámolási eljárásokban pedig 2016. július 1-től kezdődően kötelező az elektronikus kapcsolattartás.
A jogos a kérdés e heti riportjában dr. Bakos Évával, a Szegedi Törvényszék kollégiumvezető bírájával beszélgettünk.
Az új rendszerben valamennyi kezdeményezett, befizetett és felhasznált fizetési tétel visszakereshető lesz.
Az OBH által ismertetett tanulmány a jogállami értékek és az új közmenedzsment közötti lehetséges feszültségekkel, valamint a bírósági igazgatás szereplői közötti feszültségekkel, jelenségekkel foglalkozik.
Az OBH Dr. Ujvári Ákossal, a Fővárosi Ítélőtábla Büntető Kollégiumának kollégiumvezetőjével készített interjújából kiderül, mit is takar valójában a kényszergyógykezelés, milyen feltételek érvényesülése esetén rendelhető el, mi az eljárás menete, illetve megéri-e szimulálni a kóros elmeállapotot.
Még ha nem is születik megállapodás a bírósági közvetítés során, a mediációt követő tárgyalások valamelyikén a felek jó eséllyel egyezséget kötnek – ezt tapasztalják a bírósági közvetítők, akik szerint a közvetítői eljárás másfajta gondolkodásmódra készteti a feleket. Hat közvetítőt kérdeztünk a Magyar Igazságügyi Akadémia bírák és titkárok részére megtartott bírósági közvetítő képzésén.
Cikkünkben az OBH dr. Szabóné dr. Komjáthy Gabriellával, a Tatabányai Törvényszék tanácsvezető bírájával készített riportot olvashatják.
Az elektronikus kiadmányok száma egy év alatt csaknem kétszeresére növekedett.
Dr. Sárközy Szabolccsal, a Kecskeméti Törvényszék Büntető kollégiumának vezetőjével, a Moneyval munkacsoport tagjával készült OBH interjút itt olvashatják.
Napjainkban Magyarországon a kiberbűnözés, vagy éppen a számítógépes bűnözés kapcsán elsősorban az interneten elkövetett becsületsértések, rágalmazások, illetve a webes felületeken eladott lopott holmik, vagy éppen a szerzői jogi bűncselekmények kerülnek a bírák látókörébe.