Bejegyzések otthoni munkavégzés címkével

Home Office – a vírus előtt és alatt
2020. november 30. Szakma Koronavírus

Home Office – a vírus előtt és alatt

Milyen trendek voltak megfigyelhetők az otthoni munkavégzés (home office) terén hazánkban és uniós szinten? Vajon bevált ez a rohamos népszerűségre törő munkavégzési forma? Milyen jogszabályi keretei vannak, és milyen egyéb szempontokra érdemes figyelnie egy home office bevezetését fontolgató cégnek? Ezekre a kérdésekre keressük a választ ebben a cikkben.

2020. november 10. Napi Koronavírus

Az otthoni munka feltételeit szabályozó törvény tárgyalását sürgeti a szakszervezet

Kordás László, a MASZSZ elnöke közleményében felidézte, hogy a törvénytervezet részleteiről hónapokkal ezelőtt megegyeztek a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumának (VKF) résztvevői, a kormány, a munkáltatói és a munkavállalói oldal képviselői, és abban állapodtak meg, hogy szeptember közepén a parlament elé kerül a tervezet. A MASZSZ álláspontja szerint a kormánynak el kell rendelnie azt is, hogy táppénzre mehessen az a szülő, akinek a járvány idején az iskolák, óvodák, bölcsődék bezárása miatt otthon kell tartania a kiskorú gyerekét. Kordás László szerint ez szintén olyan kérdés, amelyben a kormányzati oldal a VKF tárgyalásokon úgy nyilatkozott, hogy megnézik, mit tehetnek az ügyben. Hozzátették, hogy a MASZSZ a munkanélküliek támogatására is nagy hangsúlyt helyez, ezért már többször kezdeményezték, hogy az álláskeresési időt hosszabbítsák meg 3-ról 6 hónapra, valamint javasolták az ez időre szóló járadék mértékének emelését is. "A változtatással százezrek életét lehetne legalább átmenetileg megkönnyíteni" - hangsúlyozzák a közleményében. A szakszervezetek azonnali intézkedést várnak a kormánytól - jelezte az elnök. "Ha már pénzt nem adnak a rászorulóknak, legalább törvényileg rendezzék az egyre zűrösebb foglalkoztatási állapotokat" - jelentette ki Kordás László a közleményben.…

Elektronikus eszközök a munkaviszonyban
2020. szeptember 16. Cégvilág Koronavírus

Elektronikus eszközök a munkaviszonyban

Az otthoni munkavégzéshez szükséges elektronikus eszközökkel kapcsolatban fontos kérdés, ki köteles biztosítani ezeket, és az is például, hogy a munkavállaló mikor jogosult eme eszközöket a munkavégzéstől eltérő, azaz magáncélra használni.

Jár-e fizetés és táppénz a karantén alatt?
2020. szeptember 8. Cégvilág Koronavírus

Jár-e fizetés és táppénz a karantén alatt?

A koronavírus-járvány során a munkavállaló könnyen kerülhet olyan helyzetbe, hogy amennyiben nem tud otthon dolgozni, akkor sem bérre, sem egyéb ellátásra nem lesz jogosult, így a legjobb megoldás biztosítani az otthoni munkavégzés körülményeit – derül ki a PwC Legal közleményéből.

M&A koronavírus idején
2020. augusztus 3. Cégvilág Koronavírus

M&A koronavírus idején

Az M&A ügyleteknél rendkívül fontos a személyes jelenlét és a bizalom kiépítése. Vajon hogyan vészeli át az iparág a koronavírus miatt bevezetett korlátozásokat?

Fontos változások a Kúrián
2020. július 3. Napi Veszélyhelyzet

Fontos változások a Kúrián

Számos tapasztalattal járt a járványügyi veszélyhelyzet a bíróságokra és a Kúriára nézve is – mondta dr. Darák Péter a Kúria 2020. első félévét záró sajtótájékoztatón 2020. július 1-én, Budapesten. A Kúria elnöke hangsúlyozta, ezentúl szélesebb körben lesz mód a bíróságon kívüli munkavégzésre. Kiemelte, a Kúria törvénymódosítást kezdeményez, hogy csökkenjen a (nyilvános) tárgyalások száma. Polgári perek esetében főszabály szerint a Kúria továbbra is tárgyaláson kívül bírálja el a felülvizsgálati kérelmeket, tárgyalást akkor tartanának, ha az eljáró tanács azt indokoltnak tartja. Közigazgatási ügyekben pedig akkor tartanának tárgyalást, ha azt a fél kérelmezi és a tanács indokoltnak tartja.

Átmeneti időszak – Eltérő foglalkoztatási szabályok különböző foglalkoztatási formákban
2020. július 1. Szakma Koronavírus

Átmeneti időszak – Eltérő foglalkoztatási szabályok különböző foglalkoztatási formákban

Az Átmeneti időszakról szóló törvény (2020. évi LVIII. törvény) az élet számos területére kiterjedően szabályozza a veszélyhelyzet megszűnését követő, az egészségügyi válsághelyzetben és azon túlnyúlóan alkalmazandó különleges rendelkezéseket. Mai írásunkban a törvénynek a munka világára vonatkozó rendelkezéseit ismertetjük.