A közösség tagja elleni erőszak mint gyűlöletbűncselekmény
A közösség tagja elleni erőszak bűncselekménye előítélettől motivált bűncselekmény (gyűlölet-bűncselekmény), amelynek alapja valamely csoporttal szembeni előítélet.
A közösség tagja elleni erőszak bűncselekménye előítélettől motivált bűncselekmény (gyűlölet-bűncselekmény), amelynek alapja valamely csoporttal szembeni előítélet.
A férfi a volt cellatársának segített volna, de hamar kiderült, hogy a gyilkosság idején nem kötött házasságot, és lakodalom sem volt.
Az EUB szerint a különböző tagállamokban hozott ítéletek összbüntetésbe foglalhatók, ha a végrehajtó tagállam a külföldi ítéletet végrehajtás céljából elismerte.
A vádlott azzal szólította meg a sértettet, hogy miért nézi őt a visszapillantó tükörben, és még a buszsofőrt is megfenyegette.
Végrehajtandó szabadságvesztést és pénzbüntetést indítványoz az ügyészség négy ember ellen, akik a vádhatóság szerint műtrágyaimport során közterhekkel csalva 903 millió forint vagyoni hátrányt okoztak a költségvetésnek.
A bűnbanda közműszolgáltatók képviselőjének kiadva magát 29 idős embert károsított meg országszerte.
Az ügyészség a vízimadár megölése miatt vádat emelt egy férfi ellen, és azt kérte a bíróságtól, hogy tettéért ítélje végrehajtandó szabadságvesztésre.
Évezredekre visszanyúló története miatt a kuruzslás a világ egyik legősibb bűncselekménye. Gyakorisága az idők folyamán mit sem csökkent, hiszen az egészségért való küzdelem egyidős az emberiséggel. Bár a módszerek fejlődnek, az változatlan, hogy az áldozatok villámgyors gyógyulásban vagy valamilyen pozitív esztétikai változásban reménykednek, az elkövetők pedig vonzó csodával kecsegtetik őket. Milyen büntetésre számíthatnak a terheltek és mekkora károkat tudnak okozni – erről dr. Fülöp Ágnes Katalint, a Fővárosi Ítélőtábla büntető ügyszakos bíráját kérdezte az OBH Jogos a kérdés rovatában.
Légy részese a bírósági eljárásoknak és nézd élőben a tárgyalásokat. Ismerd meg, hogy a megtanult elmélet hogyan működik a gyakorlatban, és tanulj, miközben a legizgalmasabb ügyek részletei tárulnak fel előtted.
A fiatalkorú bűnelkövetők ügyét elbírálni nem csak nehéz, hanem óriási felelősség is. Éppen ezért az ilyen eljárásokra rengeteg speciális szabály vonatkozik. Lényegében minden egy kicsit más, mint a felnőttkorúak esetében. Szigorú megkötések vonatkoznak például a letartóztatásra, a kényszerintézkedésekre és a tárgyaláson résztvevő személyekre is. A legnagyobb különbség azonban az intézkedések, büntetések esetében figyelhető meg. Hogy ezekben milyen célok érvényesülnek és hogyan történik a döntéshozatal, arról az OBH Jogos a kérdés rovata Dr. Ujvári Ákost, a Fővárosi Ítélőtábla Büntető Kollégiumának kollégiumvezetőjét kérdezte.