Fénykiállításon a Hupikék törpikék
A budapesti Füvészkertben elevenednek meg a híres rajzfilmfigurák, gyerekek és felnőttek legnagyobb örömére.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Díner Tamás fotóművész legújabb kiállításához különleges helyszínt választott: a Lukács Gyógyfürdő Szent Lukács Galériáját, az egykori kápolnát.
„Fotóit látva mindig arra gondolok: ott szeretnék élni, ahol ilyen a világ! Amerre ő jár, tobzódik a szépség: színek, fények és formák mutogatják magukat, egymással versengve tolonganak lencséje elé.” Révbíró Tamás műfordító szavai ezek, a kiállítás előszavából. Több mint három évtizedes barátság fűzi őt a fotóművészhez, de mint bevallja, alig látta őt fényképezni. Ő nem az a fotós, akinek ott lóg a gép a nyakában, és amint meglát valamit, azt azonnal levadássza. Inkább szeret intim viszonyt kialakítani témájával, a helyszínen másnak nincs keresnivalója.
Díner Tamás fotóművész készségesen áll saját képei előtt is a kamera elé. „Ilyen az, amikor a hóhért akasztják” (Képek: Falus Tamás)
Találó jellemzés, melyet igazol a hetvenéves Díner Tamás legújabb, Hétszáz csapás című kiállítása. A tárlat alcíme In Memoriam Martin Szipál, vagyis képeivel egyben egykori jó barátja és művésztársa előtt is tiszteleg, aki 2016 tavaszán, kilencvenkét esztendősen hunyt el. A Lukács Gyógyfürdő parkjában található Szent Lukács Galéria ideális helyszíne az intim fotóknak. Az egykori kápolna hosszúkás, magas terme ahhoz is hozzásegít, hogy a művész alkotásai és a befogadók között különleges kapcsolat alakulhasson ki. Sajátos a hangulata a Szabó Lőrinc íróasztalát ábrázoló fotónak, a firenzei kapun függő kopogtatónak, a falnak támasztott magányos biciklinek, a velencei kőhíd karfájának, a portofinói, partra vetett, rozsdálló vasmacskának vagy a kalapos nőnek, aki magányosan néz ki egy római kávézó ablakán. Különös kisugárzása a zöld levelekkel egybefényképezett két fehér széknek is.
Akinek szerencséje van, az az ingyenes tárlaton akár találkozhat is a művésszel. Sőt, aki kéri, annak alkalmi tárlatvezetést is tart. Mi is szerencsések voltunk, így aztán megtudhattuk Díner Tamástól, hogy naponta jár a gyógyfürdőbe úszni – és társasági életet élni. „Lukácsista lettem!” – mondja magáról. Aztán hozzáteszi: „Nem vagyok otthon, mégis jó társaságban lehetek”.
Erre a nyárra mindez különösen igaz, hiszen úszás előtt és után ott a kiállítóterem, ahol fogadni lehet az ismerős és ismeretlen vendégeket. Ismerősökből akad bőven, mert beszélgetésünk idején is tucatnyian üdvözlik, és gratulálnak tárlatához is. Java részüket az elmúlt években, a fürdőben ismerte meg. „Kicsit az itteni barátoknak is szól ez a kiállítás, no meg azoknak, akik nem itteniek, de szeretik a képeket” – fogalmazza. Elárulja, a kiállítás ötlete nem tőle származik, hanem a fürdő igazgatójától, Éva Marianntól, de rövid gondolkodás után jónak találta az ötletet…
Díner Tamás nevét az idősebb zenebarátok és újságolvasók még jobban ismerhetik, hiszen a hetvenes évektől vagy másfélszáz bakelitlemez-, majd CD-borítót, könyvet, plakátot tervezett, fényképezett. Számos újságban, heti- és havilapban, kulturális folyóiratban jelentek meg kulturális tárgyú fényképei, s számos gyűjteményes kiállítása volt. „Szabadon fuldokló” fotóriporterként jellemzi magát a hetvenes–nyolcvanas–kilencvenes évtizedekből, utalva a „szabadúszó” ismert kifejezésre. Azonban e szabadúszás egyben függetlenséget is jelentett, melyet az e kiállításon látható képek is igazolnak. Beszélgetés közben elvezet kedvenc képeihez is, A fekete tojás és a Szárnyas angyal című művekhez, és készségesen áll előttük is a kamera elé. (Ilyen az, amikor a hóhért akasztják.)
Díner Tamás fotókiállítása 2016. szeptember 30-ig látogatható.
A budapesti Füvészkertben elevenednek meg a híres rajzfilmfigurák, gyerekek és felnőttek legnagyobb örömére.
Az állami ellátásból érkező pácienseknek mások az elvárásaik a magánpraxissal szemben. Vélt vagy valós elégedetlenségeik egyre több panasszal járnak.
Szemészeti elváltozások szinte mindenkit érintenek életük során. Lézeres látásjavító beavatkozásokkal sok gond orvosolható, ám azok kizárólag magánfinanszírozásban érhetők el.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!