Újraindul a Szalay Művészeti Szalon


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Hamarosan, még az ősszel újraindul a művészeti szalon az országos és a fővárosi ügyvédi kamara közös budapesti, Szalay utcai székházában.


Pontos időpontja még nincs, de az ősszel – október-november tájékán – újra megnyitja kapuit a Budapesti és immár a Magyar Ügyvédi Kamara Szalay utcai székházában a Szalay Művészeti Szalon, ahol ismét remekbe szabott koncertekkel várják nem csak az ügyvédszakma tagjait, hanem a kultúrára fogékony nagyközönséget. Erre azután van lehetőség, hogy befejeződött a Szalay palota Dísztermének a felújítása. A rekonstrukció miatt most a tavaszi évadról (az eredetileg tervezett május 27-ike helyett) az őszibe került át Illényi Katica koncertje, emellett még egy program látszik biztosnak szintén az őszi évadból, a Benkó Sándorral „megerősített” Benkó-trió fellépése – számolt be az ügyvédvilág.hu-nak dr. Szlávnits László, a Szalay Művészeti Szalon egyik alapítója és „mindenese”.

 

 

Az egykor koncertzongoristának készülő, zenerajongó ügyvéd örömtelinek nevezte, hogy néhány kollégájával együtt 2011 tavaszán sikerült megszerveznie, s a kamara támogatásával elindítania a szalont, mely mostanra nem csak az ügyvédség, de a civil nagyközönség körében is egyre kedveltebb közéleti intézmény.

Egyúttal reményét fejezte ki, hogy a székház felújításának végső szakasza – a lépcsőház és a Díszterem felújítása – után tovább erősödik ez a hagyomány, s a patinás Szalay utcai palotában a zenei élet újabb felvirágzásának is a tanúi lehetünk.

 

A Szalay Művészeti Szalon továbbra is hű szeretne maradni a mottójához: Ahol a múzsák találkoznak. Eddigi programjaival ezt már bizonyította, hiszen olyan nagyszerű előadókat sikerült megnyernie fellépőknek, mint a Lanner Kvartett, de hasonló sikerrel szerepelt Oberfrank Péter zongoraművész kíséretével Sáfár Orsolya és Z. Horváth István operaestje, vagy a Markó Iván vezette Magyar Fesztivál Balett előadása. De ha csak az az elmúlt egy év előadásait tekintjük, az előbbiek mellett fellépett a Bergendy Szalonzenekar, egy zenés beszélgetésre Zorán, s a programban látható-hallható volt a Grazioso Kamarazenekar és Érdi Tamás zongoraművész közös estje. A felsorolás korántsem teljes, mindez csak ízelítő abból a rangos névsorból, melyben – szintén a teljeség igénye nélkül – a Csík zenekartól kezdve a Budapest Ragtime Band-en át Szakcsi Lakatos Béla és a közelmúltban elhunyt Vukán György is megtalálható.

A Szalay Művészeti Szalon programjainak házigazdája a neves „zenei hídépítő”, számos televíziós zeneprogram szerkesztője és műsorvezetője, Juhász Előd, akinek közkedvelt, közvetlen személyisége, a szinte minden zenei műfajt átfogó műveltsége a garancia arra, hogy a szalonestek maradandó élményt nyújtsanak a látogatóknak. Emellett a szalon külön ékessége és büszkesége az az alkalmanként megszólaló Blüthner zongora, mely az ország egyik legjobb koncerthangszere, s amelyet a Liszt Ferenc Zeneművészetei Egyetem felújításának idejére kapott kölcsön a Budapesti Ügyvédi Kamara, a két intézmény hosszú távú együttműködésének köszönhetően.

A szalon klasszikus és könnyűzenei eseményeinek mércéje azonos: kiváló szerzők, kiváló előadókkal, kiváló hangszerekkel, s mindez egy különleges helyszínen. A szervezők olyan élményekkel igyekeznek gazdagítani a hallgatóságot, amilyeneket más, szokásos koncerteken általában nem élhetnek át: itt ugyanis közvetlen közelről élvezhetik a művészek játékát. A házigazda pedig kihasználja az alkalmat egy kis beszélgetésre is az elhangzó műről, a szerzőről, a fellépő előadóművészről, s arról, ami éppen aktuális az adott estén. Mivel a szalonélet elképzelhetetlen jóízű, nyugodt, békebeli hangulatú beszélgetések nélkül, ezért rendszeresen vendégül látják az ország legszínesebb, kitűnő egyéniségeit: zenészeket, a társmúzsák szolgáit, írókat, színészeket, filmeseket, sőt sportolókat is.


Kapcsolódó cikkek

2024. április 18.

A segédmotoros kerékpárra is kell kötelező gépjármű-felelősségbiztosítást kötni

A robogótulajdonosok jelentős része továbbra sincs tisztában azzal, hogy biztosítási kötelezettség nem csupán a rendszámmal ellátott járművekre, hanem minden olyan segédmotoros kerékpárra is kiterjed, amely részt vesz a közúti forgalomban – hívta fel a figyelmet a Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetsége (FBAMSZ) csütörtökön.