Embercsempészeket ítélt el a Pécsi Járásbíróság


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Bűnszervezetben elkövetett embercsempészés miatt jogerősen fegyházra ítélt hétfőn a Pécsi Járásbíróság több magyar férfit, aki pénzért szállított migránsokat a déli határtól Nyugat-Európa irányába – tájékoztatott a Pécsi Törvényszék.

A vádlottak 2017 nyarán és őszén pontosan meg nem határozható számú, harmadik országbeli, Magyarország területén a jogszabályok megszegésével tartózkodó, az országot a szabályok megszegésével elhagyni szándékozó embernek nyújtottak segítséget. Egy pakisztáni férfi megbízásából személyenként 150-500 euró fejében az ország déli határaitól az északnyugati határhoz, esetenként pedig valamelyik nyugati országba fuvarozták az illegális bevándorlókat.

Négy vádlottat társtettesként, bűnszervezetben, folytatólagosan elkövetett embercsempészés miatt mondott ki bűnösnek a bíróság a hétfői előkészítő ülésen. Az elsőrendű vádlottat négy év tíz hónap, a másodrendűt öt év, a negyedrendűt négy év nyolc hónap, az ötödrendű vádlottat három év nyolc hónap fegyházra ítélték. Egyes cselekményekben a nyolcadrendű vádlott is részt vett, őt két év felfüggesztett szabadságvesztésre ítélték.

A bíróság a harmadrendű vádlott esetében tárgyalást, a jelen nem levő hatodrendű és hetedrendű vádlott ügyében pedig ismételten előkészítő ülést tart majd.

A 2018-ban hatályba lépett új büntetőeljárási törvény értelmében az előkészítő ülésen az ügyész indítványt tehet a büntetés mértékére abban az esetben, ha a vádlott ugyanekkor beismeri a bűncselekmény elkövetését, és így lemond a tárgyaláshoz való jogáról. Ebben az esetben a bíróság már az előkészítő ülésen jogerős ítéletet hozhat.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

Platform alapú munkavégzés: előrelépés történt a szabályozásban

A platform alapú munkavégzés az elmúlt években egyre jelentősebbé vált, legyen szó akár az ételkiszállítást, vagy a taxis szolgáltatást nyújtó applikációkról. Ugyanakkor annak megítélésében, hogy az ilyen formában történő munkavégzés munkaviszonynak minősülhet-e, Európa-szerte nagy a bizonytalanság. A felmerülő kérdések tisztázása érdekében nemrégiben egy új irányelv tervezetéről született megállapodás – a szabályzás hátterét Fehér Helga, a DLA Piper Hungary munkajogi csoportjának vezetője és Reisz Réka, a DLA Piper Hungary ügyvédjelöltje tekintik át.

2024. április 24.

Az uniós adatvédelmi testület elfogadta a „consent or pay” modellel kapcsolatos véleményét

Az EDPB 2024. április 17-i ülésén a GDPR 64. cikk (2) bekezdése alapján a holland, a norvég és a hamburgi adatvédelmi hatóság kezdeményezésére 08/2024. számon a személyes adatok viselkedésalapú reklámozás céljából történő kezeléséhez való hozzájárulás érvényessége tárgyában a nagy online platformok által alkalmazott „hozzájárulás vagy fizetés” („consent or pay”) modellekkel összefüggésben kötelező véleményt fogadott el.