Hét év tíz hónapra ítéltek egy montenegrói kábítószercsempészt


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Jogerősen hét év tíz hónap börtönbüntetéssel sújtott kedden a Szegedi Ítélőtábla egy montenegrói nőt, aki több mint 29 kiló marihuánát próbált Magyarországon keresztül Pozsonyba csempészni 2017-ben.

A táblabíróság különösen jelentős mennyiségre elkövetett kábítószer-birtoklás bűntettében mondta ki bűnösnek a vádlottat, és a szabadságvesztés mellett hét évre kiutasította Magyarország területéről.

A nő 2017 szeptemberétől használta egy szerbiai vállalkozás gépkocsiját, amelyben rejtekhelyet alakítottak ki, ahova harminc csomagban marihuánát helyeztek el. A vádlott feladata volt, hogy a drogot Montenegróból – Szerbián és Magyarországon át – Szlovákiába szállítsa.

A nő 2017. november 21-én jelentkezett belépésre a röszkei határátkelőhelyen, ahol a magyar pénzügyőrök az autójában megtalálták a több mint 29 kilogramm kábítószert. A drogszállítmány hatóanyag-tartalma a különösen jelentős mennyiség alsó határának csaknem négyszerese volt.

A vádlott az eljárás során mindvégig azt állította, hogy nem tudott az elrejtett kábítószerről.

Döntésével a táblabíróság – a csempészett kábítószer mennyiségére tekintettel – súlyosította a Szegedi Törvényszék első fokú, hét év szabadságvesztésről szóló ítéletét.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 22.

Módosult az ESG törvény

A magyar ESG törvény egyik fő célja, hogy olyan egyablakos beszámolói rendszert alakítson ki, ahol a magyar cégeknek nem „kismillió”, hanem csak egy kérdőívet kelljen kitölteniük az ügyfélkapun keresztül, amit aztán mindenhol, mindenkivel el tudnak fogadtatni.

2024. április 22.

Hatályba lép az interoperábilis Európáról szóló jogszabály

„Az Interoperábilis Európáról szóló jogszabály, amely áprilisban hatályba lépett, megkönnyíti a határokon átnyúló adatcserét és felgyorsítja a közszféra digitális átalakulását. A jogszabály elengedhetetlen az EU digitális évtizede célkitűzéseinek eléréséhez, például ahhoz, hogy 2030-ra a kulcsfontosságú közszolgáltatások 100%-a online elérhető legyen. Az interoperabilitás a működő digitális egységes piac központi eleme, és hozzájárul a közpolitikák digitális jellemzőinek hatékonyabb végrehajtásához, az igazságszolgáltatástól az egészségügyig és a közlekedésig.