2025. január 16-tól nem lehet bejelentkezni a bírósági alkalmazásokba egyfaktoros ügyfélkapus azonosítással


Az Országos Bírósági Hivatal a bíróságok hivatalos honlapján közleményben tájékoztatja az ügyfeleket arról, hogy 2025. január 16-tól az egyfaktoros ügyfélkapus azonosítással történő bejelentkezési mód csak az ugyfelkapu.gov.hu felületén lesz elérhető, kizárólag az Ügyfélkapu+ szolgáltatás igénylése céljából.

A bírósági alkalmazások használata során a KAÜ-s bejelentkezési felületről lekerül az Ügyfélkapu gomb. A KAÜ-s azonosítást használó bírósági oldalakra ettől az időponttól kezdődően csak a kétfaktoros Ügyfélkapu+-szal vagy DÁP mobilalkalmazással lehet majd bejelentkezni.

Az Ügyfélkapu+ egy emelt szintű kétfaktoros azonosítási szolgáltatás. A kétlépcsős azonosítás célja, hogy emelje az elektronikus azonosítás biztonsági szintjét és támogassa a biztonságtudatos felhasználók, illetve szolgáltatók igényeit. Bárki, aki az Ügyfélkapu+-ra kíván váltani itt talál részletes tájékoztatást az Ügyfélkapu+ igényléséről.

A Digitális Állampolgár mobilalkalmazás a Digitális Állampolgárság Program kulcsa. A programba történő regisztrálásról, az applikáció használatáról és egyes funkcióiról A mobilalkalmazásról – Digitális Állampolgárság Program (DÁP) weboldalán tudhat meg többet.

A DÁP-ról, valamint a szabályozási kereteket adó jogszabályok változásiaról szóló írásainkat, interjúinkat és podcastokat  itt gyűjtöttük össze, és folyamatosan frissítjük 

(forrás: birosag.hu)


Kapcsolódó cikkek

2024. december 5.

Többször is megsértette a klasszifikációs rendelkezéseket a TV2

Újabb televíziós műsorok készítéséhez járul hozzá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa. A testület ugyanakkor a december 3-i ülésén két eljárásban is megbírságolta a TV2 Zrt.-t, és több médiaszolgáltatóval szemben is vizsgálatot indított – közölte a hatóság kommunikációs igazgatósága csütörtökön.

2024. december 5.

Az áldozatsegítés az Igazságügyi Minisztérium egyik legfontosabb feladata

Az áldozatsegítés az Igazságügyi Minisztérium (IM) egyik legfontosabb feladata; a büntetőeljárás hagyományosan az elkövetők felkutatására és megbüntetésére koncentrál, de az is fontos, hogy a bűncselekmények áldozatai kapjanak segítséget az államtól – erről beszélt Tuzson Bence igazságügyi miniszter az Igazságügyi Minisztérium évzáró áldozatsegítési konferenciáján Budapesten, csütörtökön.