A civil szervezetek Ügyfélkapun és Cégkapun is beküldhetik beszámolójukat


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az elkészített beszámolóját egy civil szervezet elektronikus úton, Cégkapun vagy Ügyfélkapun keresztül terjesztheti elő. 

Ha a szervezet a beszámolóját

  • a saját Cégkapuján vagy a bejegyzett képviselő Ügyfélkapuján keresztül küldi be, a jogosultságot egyéb módon nem kell igazolnia,
  • nem saját Cégkapun vagy nem a bejegyzett képviselő Ügyfélkapuján keresztül terjeszti elő, akkor a benyújtására való jogosultságot meghatalmazás csatolásával igazolni szükséges.

A pdf formátumba átalakított meghatalmazást minden egyes beszámolóhoz csatolni kell.

A kitöltött nyomtatványt és csatolmányait nem szükséges AVDH aláírással ellátni, ezért aki ezzel nem kíván élni, az „Indulhat a nyomtatvány megjelölése?” panelen pipálja ki a „Nem kérem a nyomtatvány és csatolmányok elektronikus hitelesítését” check box-ot.

(birosag.hu)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 22.

Módosult az ESG törvény

A magyar ESG törvény egyik fő célja, hogy olyan egyablakos beszámolói rendszert alakítson ki, ahol a magyar cégeknek nem „kismillió”, hanem csak egy kérdőívet kelljen kitölteniük az ügyfélkapun keresztül, amit aztán mindenhol, mindenkivel el tudnak fogadtatni.

2024. április 22.

Hatályba lép az interoperábilis Európáról szóló jogszabály

„Az Interoperábilis Európáról szóló jogszabály, amely áprilisban hatályba lépett, megkönnyíti a határokon átnyúló adatcserét és felgyorsítja a közszféra digitális átalakulását. A jogszabály elengedhetetlen az EU digitális évtizede célkitűzéseinek eléréséhez, például ahhoz, hogy 2030-ra a kulcsfontosságú közszolgáltatások 100%-a online elérhető legyen. Az interoperabilitás a működő digitális egységes piac központi eleme, és hozzájárul a közpolitikák digitális jellemzőinek hatékonyabb végrehajtásához, az igazságszolgáltatástól az egészségügyig és a közlekedésig.