Az online sportfogadás és a jog viszonya
Az online sportfogadás és a jog sokrétű kapcsolatát is megvitatták a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság klubbeszélgetésén.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
A több hónapos előzetes vizsgálat alapján azzal vádolják az amerikai információtechnológiai óriáscéget, hogy visszaélt erőfölényével az iOS-eszközökön használt mobiltárcák piacán.
A brüsszeli testület sajtóközleménye szerint az Apple korlátozza a versenyt azáltal, hogy meggátolja a hozzáférést az érintés nélküli fizetésekhez használt szabványos technológiákhoz. A bizottság a többi között azzal is vádolja a céget, hogy saját alkalmazása, az Apple Pay javára megakadályozza a fejlesztőket abban, hogy készülékein hozzáférjenek a szükséges hardverekhez és szoftverekhez.
Margrethe Vestager versenypolitikáért felelős uniós biztos azt mondta, hogy „vannak arra utaló jelek, hogy az Apple korlátozta a harmadik felek hozzáférését a kulcsfontosságú technológiákhoz, amelyek szükségesek ahhoz, hogy az Apple készülékein versenyképes mobiltárca-megoldásokat fejlesszenek ki.” Elmondta továbbá, hogy hivatalos kifogásközlést küldtek a nagyvállalatnak az ügyben.
A kifogásközlés az uniós trösztellenes szabályok feltételezett megsértésére irányuló bizottsági vizsgálatok első hivatalos lépése. A címzettek megvizsgálhatják az előzetes vizsgálati aktában szereplő dokumentumokat, írásban válaszolhatnak, és szóbeli meghallgatást kérhetnek ügyükben. A trösztellenes vizsgálat lezárására nincs jogi határidő.
(MTI)
Az online sportfogadás és a jog sokrétű kapcsolatát is megvitatták a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság klubbeszélgetésén.
A jelenlegi ingatlan-nyilvántartásunk egy 1997-es törvényen alapul, és jogosan vetődik fel bennünk a kérdés, hogy ez a több mint két évtizedes szabályozás releváns rendelkezéseket tartalmaz-e. Az ezzel kapcsolatban felmerülő igény, illetve a COVID által okozott válsághelyzet következtében a szükség is egyre jobban nőtt egy gyors, hatékony, egyszerű és legfontosabbak közt elektronikus rendszerre, hogy hivatalos ügyeinket tudjuk intézni. Az Ars Boni cikkpályázat keretében készült írásban ezt az új és modern, elektronikus világba lépő jogintézményt szabályozó és véglegesnek tűnő 2021.évi C. törvényt fogom összehasonlítani eredeti, kihirdetéskori szövegével, illetve a jelenleg hatályos – de nemsokára „régi”-nek aposztrofált – ingatlan-nyilvántartásról szóló 1997. évi CXLI. törvénnyel.
2025 februárjától változik a Közös Végrehajtási Szabályzat 17. és 18. cikke – hívja fel a figyelmet honlapján a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!