Adócsalásához cégpiramist épített egy férfi


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Cégpiramist kiépítve 632 millió forintos kárt okozott az állami költségvetésnek egy korábban a francia idegenlégióban is szolgáló férfi és négy társa. Különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette és más bűncselekmények miatt vádat emeltek ellenük – közölte Horváth Szilárd Somogy megyei főügyész szerdánl.


Az elsőrendű vádlott egy biztonsági szolgáltatásokat nyújtó céget vezetett. Ahogy a vállalkozása növekedett, a cég adóterhei megsokasodtak, ezért elhatározta, hogy a társaival létrehoz egy olyan céghálót, amellyel az adófizetést el tudja kerülni.

[htmlbox BDT]

 

Érdemi tevékenységet, vagyis biztonsági szolgáltatást valójában végig csak a bűnszervezet vezetője által irányított vállalkozás végzett. A piramisszerűen felépülő cégháló azért kellett, hogy az általános forgalmi adó, és a munkavállalók foglalkoztatásával járó adóterhek megfizetését fiktív számlákkal és munkaszerződésekkel az alsóbb szinteken lévő, érdemi tevékenységet nem végző, „bukásra” szánt vállalkozásokra hárítsa. Ez utóbbiak az adófizetési kötelezettségnek nem tettek eleget, amivel az állami költségvetésnek összesen 632 millió forint kárt okoztak.

Az ügyészség a vádlottakra fegyházbüntetés, a bűncselekmények elkövetéséhez felhasznált cégekre több százmillió forint pénzbírság kiszabását indítványozta.


Kapcsolódó cikkek

2024. szeptember 11.

Lazít a kormány a lakás-takarékpénztári megtakarítások szabályozásán

Egy éjszaka megjelent jogszabálytervezet értelmében módosítanának több, a pénzügyi közvetítőrendszert érintő törvényt. A jórészt technikai jellegű módosítások mellett a lakástakarékpénztárakról szóló 1996. évi CXIII. törvény három lényeges ponton változna – írja a Portfolio.

2024. szeptember 11.

Korlátozta az önkormányzatok szerződési szabadságát a kormány

Az Ukrajna területén fennálló fegyveres konfliktus, humanitárius katasztrófa miatti veszélyhelyzet idejére rendeletben írta felül a kormány az önkormányzatok szerződési szabadságát – figyelt fel a Magyar Közlönyben megjelent döntésre a 24.hu.