Az online sportfogadás és a jog viszonya
Az online sportfogadás és a jog sokrétű kapcsolatát is megvitatták a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság klubbeszélgetésén.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
A szakértői pálya vonzóbbá tétele a célja az egyes törvényeknek az igazságügyi szakértőkkel és a szakértői bizonyítással összefüggő módosításának. A törvényt 121 igen, 13 nem szavazattal és 31 tartózkodás mellett fogadta el az Országgyűlés.
Egyszerűsödik a szabályozás, így a jövőben azok, akik az egyes ágazati szakértői jegyzékbe szakértőként vannak bejegyezve, kérelemre, vizsgálat nélkül az igazságügyi szakértői névjegyzékbe is bejegyezhetők.
Eseti szakértőként rendelhető ki ezentúl a költségvetési szervként működő tudományos kutatási tevékenységet végző kutatóintézet, valamint a Magyarországon államilag elfogadott képesítést adó egyetem, doktori iskola. Igazságügyi szakértői tevékenységet végezhet a jövőben a Magyar Mérnöki Kamara, valamint a Magyar Építész Kamara is.
A törvény alapján a kötelező gyakorlati idő ötről két évre csökken, negyedéves helyett éves adatszolgáltatást vezetnek, valamint kötelezővé válik a szakértők esetében is elektronikus kapcsolattartás.
Közigazgatási tárgyú törvényeket módosított a parlament
Az Országgyűlés 113 igen, nem szavazattal 52 tartózkodás mellett elfogadta az egyes közigazgatási tárgyú törvények módosítását.
A törvényhez több módosító indítványt is benyújtott a törvényalkotási bizottság az élelmiszerlánc hatósági felügyeletével összefüggésben, így ezentúl a kereskedelemért felelős miniszter feladatai között is szerepel az élelmiszerlánc-felügyelet. A minisztert ezen feladata ellátásában az általa irányított élelmiszerlánc-felügyeleti szerv segíti.
A felügyeleti díj a jövőben nem az élelmiszerlánc-felügyeleti szerv bevétele lesz, hanem a központi költségvetésbe folyik be. Ugyanakkor rögzítették ezt a bevételt az élelmiszerlánc-hatósági felügyeleti tevékenységre kell fordítani.
A felügyeleti díjat az adóhatóság szedi be.
A módosítással – az Alkotmánybíróság döntésének végrehajtása érdekében – 2026-tól létrejön a Gazdasági Versenyhivatal, a fogyasztóvédelmi hatóság, a Magyar Nemzeti Bank, valamint az élelmiszerlánc-felügyeleti hatóság hozzáférését biztosító belső ügyintézési felület, amelyen keresztül az eljáró hatóság haladéktalanul értesítené a többi hatóságot a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmának megsértése miatti eljárás megindításáról és lezárásáról.
A jövőben az a vállalkozás köteles fogyasztóvédelmi referenst alkalmazni, amelynek az éves nettó árbevétele meghaladja az 5 milliárd forintot.
Az online sportfogadás és a jog sokrétű kapcsolatát is megvitatták a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság klubbeszélgetésén.
A jelenlegi ingatlan-nyilvántartásunk egy 1997-es törvényen alapul, és jogosan vetődik fel bennünk a kérdés, hogy ez a több mint két évtizedes szabályozás releváns rendelkezéseket tartalmaz-e. Az ezzel kapcsolatban felmerülő igény, illetve a COVID által okozott válsághelyzet következtében a szükség is egyre jobban nőtt egy gyors, hatékony, egyszerű és legfontosabbak közt elektronikus rendszerre, hogy hivatalos ügyeinket tudjuk intézni. Az Ars Boni cikkpályázat keretében készült írásban ezt az új és modern, elektronikus világba lépő jogintézményt szabályozó és véglegesnek tűnő 2021.évi C. törvényt fogom összehasonlítani eredeti, kihirdetéskori szövegével, illetve a jelenleg hatályos – de nemsokára „régi”-nek aposztrofált – ingatlan-nyilvántartásról szóló 1997. évi CXLI. törvénnyel.
2025 februárjától változik a Közös Végrehajtási Szabályzat 17. és 18. cikke – hívja fel a figyelmet honlapján a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!