Bennfentes kereskedelem: ügyvédet vádolnak


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Vádat emeltek egy budapesti ügyvéd ellen, aki a Fővárosi Főügyészség szerint egy végrehajtási eljárásban olyan lényeges piaci információhoz jutott, amelynek felhasználásával mintegy 300 milló forint hasznot ért el a tőzsdén – közölte a vádhatóság.

A közlemény szerint a bennfentes információ konkrétan az volt, hogy a végrehajtási eljárásban az adós cég részvényeit a végrehajtó nem árverésen, hanem meghatározott áron és mennyiségben egy brókercégen keresztül fogja forgalomba hozni.

Az ügyvéd az adatok ismeretében, még 2015. február 13-án vételi ajánlatot tett a mintegy 150 ezer darabos részvénycsomag felvásárlására. A vételi ügylet a részvények árfolyamát mintegy 20 százalékkal emelte. Az ügyleten a vádlott – a részvénykibocsátó gazdasági társaság saját tőkéjét alapul véve – ténylegesen mintegy 300 millió forint hasznot ért el.

Piacfelügyeleti ellenőrző tevékenysége keretében a Magyar Nemzeti Bank tárta fel az adásvételt, majd tett feljelentést.

A Fővárosi Főügyészség a vádiratban felfüggesztett szabadságvesztés és pénzbüntetés kiszabását indítványozta, valamint azt, hogy a vádlottat határozott időre tiltsák el az ügyvédi foglalkozástól, és a tőle lefoglalt, az ügyletben érintett részvénycsomagot kobozzák el – áll a közleményben.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 25.

Így működik a közösségi finanszírozás

A fintech-forradalom egyik mérhető sikertörténete, hogy miként vált az adomány és előfizetés jellegű közösségi finanszírozás a hagyományos forrásgyűjtési módszerek – mint a klasszikus banki finanszírozás vagy a kockázati tőkebefektetések – alternatívájává. Ebből a gyors fejlődésből az is következik, hogy kevésbé egységes a kép a köztudatban a „crowdfunding” jelenségről. Hány formája van? Melyek esnek szabályozás alá? Kik a szereplők a folyamatban? Milyen jogszabályok vonatkoznak rá?  Hogyan adóznak? Sok-sok tisztázandó körülmény közül a fő kérdés mindenekelőtt azonban az, hogy megjelennek-e erre szakosodott szolgáltatók Magyarországon is. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda összefoglalójából sok kérdésre választ kapunk.

2024. április 25.

NMHH: reklámriport miatt bírságolt a médiatanács

Túlmutatott a támogatás megengedett keretein a Trendmánia című műsorszám december 16-án sugárzott adása, ezzel a TV2 megsértette a törvényi rendelkezést, a médiatanács emiatt megbírságolta a médiaszolgáltatót – közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kommunikációs igazgatósága