Bíróságon a világhírű magyar kutyahám ügye


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Egy első fokon megsemmisített uniós formatervezési védelem alatt álló dizájn, egy speciális kutyahám ügye kerül a Fővárosi Ítélőtábla elé február 21-én.

A Rubik Kocka után a második olyan, könnyűipari termékdizájnról beszélhetünk a JULIUS-K9® kutyahámok kapcsán, mely nem csak Magyarországon, nem csak Európában, hanem a világ minden pontján népszerűvé vált és hazánkhoz köthető. Nem túlzás azt állítani, hogy az ikonikus formával a világ bármely pontján találkozhatunk, tekintve, hogy minden ötödik ember kutyatartó, és közülük sokan JULIUS-K9 terméket vásárolnak.

Nem véletlen, hogy ma ez a leggyakrabban másolt magyar termék is, emiatt a márkatulajdonos JULIUS-K9 Zrt. világszerte kénytelen fellépni a jogsértők ellen.

Julius-K9 kutyahám

A Fővárosi Ítélőtábla dönthet a kutyahám formatervezési egyéni jellegéről

Így történt, hogy egy bitorlás miatt indított eljárásban az ellenérdekű fél ellenkérelme alapján, a Fővárosi Törvényszék első fokon, nem jogerősen megsemmisítette azt a formatervezési mintát, melyre a magyar vállalat a teljes hazai gyártást alapozta. A bíróság indoklásában a formatervezési minta egyéni jellegének hiányát jelölte meg a megsemmisítés okaként, melyet a jogtulajdonos JULIUS-K9 Zrt. nem fogadott el, és álláspontját szakértői véleményekkel alátámasztva a Fővárosi Törvényszék határozata ellen fellebbezett.

A dizájner cégvezető, Sebő Gyula közleményében emlékeztetett rá, számos fórumon elmondta már, hogy ez egy magyar dizájn, ezért itthon gyártják, ameddig csak lehetséges.

Az ügy másodfokú tárgyalása a Fővárosi Ítélőtáblán lesz február 21.-én.


Kapcsolódó cikkek

2024. április 19.

Csökkenő kkv terhek, szigorítások a közreműködők tevékenységében – Módosult az ESG törvény

Négy hónappal az új ESG törvény elfogadását követően jelent meg a törvény első módosítása, amely számos ponton átalakítja, illetve kiegészíti az ESG adatszolgáltatásra, a nyilvántartásokra és a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatóságát (SZTFH) megillető hatósági jogkörökre vonatkozó rendelkezéseket. A módosításról Györfi-Tóth Péter, partner, a DLA Piper Hungary ESG szakterületének vezetője és Dránovits Dóra, a DLA Piper Hungary szenior ügyvédje készítettek összefoglalót.