Börtönbe kerül egy óvoda felrobbantásával fenyegetőző férfi


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Jogerősen egy év négy hónap börtönbüntetést kapott egy hajdú-bihari óvoda felrobbantásával fenyegetőző férfi.

A közveszéllyel fenyegetés miatt indult büntetőeljárásban a Debreceni Törvényszék az október 30-án hozott másodfokú ítéletében helybenhagyta a Berettyóújfalui Járásbíróság határozatát – tudatta a törvényszék sajtószóvivője.

Dobó Dénes közleményében azt írta: a vádlott március 18-án délután pocsaji házában összeveszett egyik családtagjával, majd mobiltelefonjáról a segélyhívón keresztül a Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság tevékenység-irányítási központjánál azt a bejelentést tette, hogy két órával korábban a szomszédos Esztár óvodájában bombát helyezett el.

A rendőrök azonnal a helyszínre mentek és átvizsgálták az óvodát, de robbanószerkezetet nem találtak. A vádlott cselekménye alkalmas volt a köznyugalom megzavarására.

A Berettyóújfalui Járásbíróság április 18-i elsőfokú ítéletében a vádlottat közveszéllyel fenyegetés miatt mint többszörös visszaesőt egy év négy hónap börtönbüntetésre és két év közügyektől eltiltásra ítélte.

Az elsőfokú ítéletet az ügyészség tudomásul vette, a vádlott és védője enyhítésért fellebbezett, így került az ügy a Debreceni Törvényszékre.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 15.

Hová lehet fordulni, ha a szolgáltató korlátozza vagy törli a közösségi profilt?

Az online platformok használatakor – ideértve a közösségi és tartalommegosztó oldalakat – a felhasználók gyakran szembesülnek egy-egy bejegyzésük, hozzászólásuk törlésével, de akár a profiljuk korlátozásával is anélkül, hogy az érintett szolgáltató a döntését indokolta volna. Augusztus óta ilyen esetben egy peren kívüli vitarendezésre létrehozott, szakmailag független testülethez, az Online Platform Vitarendező Tanácshoz (OPVT) lehet fordulni.

2024. október 15.

„Halaszthatatlan a bírák és az igazságügyi alkalmazottak bérének rendezése!”

A címben szereplő állásfoglalásukat alátámasztó adatokat és tényeket mutattak be a Fővárosi Törvényszék vezetői azon a háttérbeszélgetésen, amelyet 2024. október 14-én tartottak Budapesten. A rendezvényen a bíróságok működését napjainkban leginkább érintő kérdésekről beszéltek a megszólalók: röviden ismertették az ítélkező tevékenységet alapvetően befolyásoló jogszabályváltozásokat, majd szó esett az igazságügyi alkalmazottak nagyarányú elvándorlásának okairól és következményeiről.