Egyezség után ítélték el a közokirat-hamisítót


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Egyezség után kapott felfüggesztett börtönt a 41 rendbeli közokirat-hamisítással vádolt hamisító – derül ki a Fővárosi Törvényszék közleményéből.

Az ügyészség és a vádlott között létrejött egyezség alapján jogerős ítéletet hirdetett a Budai Központi Kerületi Bíróság (BKKB) abban a büntetőügyben, amelyben a vádlottat 41 rendbeli közokirat-hamisítás bűntettével vádolta az ügyészség.

Az ítélet szerint a vádlott hamis közokiratok előállítására alkalmas eszközöket tartott a lakásán és a hamis közokiratok elkészítéséhez szükséges plasztik kártyákat, bizonyítvány borítókat, üres betétlapokat, lakcímet és személyi azonosítót igazoló hatósági bizonyítványokat, borító fóliákat, hologram matricákat, kitöltetlen forgalmi engedélyt, hatóságok és intézmények száraz bélyegzőit, továbbá eredeti okmányok fénymásolatait tartotta magánál azért, hogy ezek felhasználásával, megrendelésre, a valódiság látszatát keltő, korábban nem létező közokiratokat készítsen.

Az ügyészség a vádiratban jelezte, hogy a vádemelést megelőzően – az új Be. szabályai alapján – egyezséget kötött a terhelttel és védőjével a bűnösség beismeréséről, továbbá kérte a bíróságot, hogy ezt az előkészítő ülésen hagyja jóvá.

A BKKB a 2019. szeptember 12-i előkészítő ülésen az új Be. rendelkezéseinek megfelelően az ügyészség és a vádlott, valamint védője által kötött egyezséget jóváhagyta, mivel az mindenben megfelelt az eljárási törvény által előírt feltételeknek, és az egyezség tartalmával egyezően halmazati büntetésül 2 év – 5 év próbaidőre felfüggesztett – börtönbüntetésre ítélte a vádlottat.

Az ítélet elsőfokon jogerős.


Kapcsolódó cikkek

2024. április 19.

Csökkenő kkv terhek, szigorítások a közreműködők tevékenységében – Módosult az ESG törvény

Négy hónappal az új ESG törvény elfogadását követően jelent meg a törvény első módosítása, amely számos ponton átalakítja, illetve kiegészíti az ESG adatszolgáltatásra, a nyilvántartásokra és a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatóságát (SZTFH) megillető hatósági jogkörökre vonatkozó rendelkezéseket. A módosításról Györfi-Tóth Péter, partner, a DLA Piper Hungary ESG szakterületének vezetője és Dránovits Dóra, a DLA Piper Hungary szenior ügyvédje készítettek összefoglalót.