Életfogytiglanra ítéltek három tatai rablót


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Győri Törvényszék első fokon életfogytig tartó börtönbüntetésre ítélt kedden három férfit, aki egy idős házaspárt bántalmazott és rabolt ki Tatán, egy 76 éves férfi halálát okozva – közölte a Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség.

Reszl Ildikó főügyész tájékoztatása szerint a házaspárnak az egyik elkövető 2010-ben fát adott el, közben észrevette, hogy a házban jelentős összeget tartanak. A férfi társaságában öt évvel később szóba került, honnan lehetne könnyen pénzt szerezni, ekkor határozták el a bűncselekményt.

2015 decemberének egyik éjjelén törtek be a házaspárhoz, a férfit feszítővassal ütlegelték, a 70 éves asszonyt ököllel arcba vágták.

A rablók ékszereket vettek el, továbbá egy lemezkazettából 660 ezer forintot. A házaspárt megkötözték, majd összetörték a mobiltelefonjaikat, hogy ne tudjanak rendőrt hívni, végül a bejárati ajtót kívülről bezárták.

Az idős férfi a bántalmazás következtében olyan súlyos sérüléseket szerzett, hogy a kórházban meghalt. Az asszony maradandó fogyatékosságot eredményező szemsérülést szenvedett.

A büntetőeljárás ideje alatt a tippet adó férfi elhunyt. A Győri Törvényszék a három férfit életfogytig tartó szabadságvesztésre ítélte több ember sérelmére, nyereségvágyból, a bűncselekmény elhárítására fogyatékosságánál fogva korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett emberölés bűntettének kísérlete miatt.

A törvényszék az egyik elkövetőt kizárta a feltételes szabadságra bocsátás lehetőségéből, a két másiknál pedig megállapította, hogy feltételes szabadságra akkor bocsáthatók, ha büntetésükből legalább 30, illetve 25 évet letöltöttek.

A főügyészség a két vádlottnál súlyosításért fellebbezett, hogy a másodfokú bíróság őket is zárja ki a feltételes szabadságra bocsátás lehetőségéből.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 15.

Hová lehet fordulni, ha a szolgáltató korlátozza vagy törli a közösségi profilt?

Az online platformok használatakor – ideértve a közösségi és tartalommegosztó oldalakat – a felhasználók gyakran szembesülnek egy-egy bejegyzésük, hozzászólásuk törlésével, de akár a profiljuk korlátozásával is anélkül, hogy az érintett szolgáltató a döntését indokolta volna. Augusztus óta ilyen esetben egy peren kívüli vitarendezésre létrehozott, szakmailag független testülethez, az Online Platform Vitarendező Tanácshoz (OPVT) lehet fordulni.

2024. október 15.

„Halaszthatatlan a bírák és az igazságügyi alkalmazottak bérének rendezése!”

A címben szereplő állásfoglalásukat alátámasztó adatokat és tényeket mutattak be a Fővárosi Törvényszék vezetői azon a háttérbeszélgetésen, amelyet 2024. október 14-én tartottak Budapesten. A rendezvényen a bíróságok működését napjainkban leginkább érintő kérdésekről beszéltek a megszólalók: röviden ismertették az ítélkező tevékenységet alapvetően befolyásoló jogszabályváltozásokat, majd szó esett az igazságügyi alkalmazottak nagyarányú elvándorlásának okairól és következményeiről.