Elévült Bróker Marcsi 33 csalása


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Eddig hat károsult tett panaszt a Kun-Mediátor-ügyben, miután elévülés miatt 33 sértett esetében megszüntette a csalás miatt indult nyomozást a Bróker Marcsi néven elhíresült karcagi D. Sándorné ellen a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Főügyészség – közölte a vádhatóság. A panaszok elbírálása folyamatban van.


Az adatok szerint D. Sándorné a 33 sértettnek összesen több mint 211 millió forint kárt okozott – derül ki Polt Péter legfőbb ügyésznek a jobbikos Lukács László György képviselői kérdésére adott, a parlament honlapján olvasható válaszából.

A gyanúsított által teljesített kifizetésekre figyelemmel 21 esetben teljesen, nyolc esetben részben térült meg az okozott kár, négy sértett kára nem térült meg – írta a legfőbb ügyész.

Dobrossy István, a károsultak egy részét képviselő ügyvéd, aki egyik ügyfele képviseletében szintén panaszt tett, az MTI-nek elmondta: valószínűleg a dokumentumok részbeni hiányossága miatt szüntették meg a nyomozást. Hozzátette: az ügyészség további iratokat kért és azok alapján dönt majd arról, hogy az elévülés bekövetkezett vagy sem. Az ügyvéd szerint a panaszokat őszig elbírálják.

 

Dobrossy István álláspontja szerint nem lehet a nyomozást elévülés miatt megszüntetni, hiszen a 33 sértett már korábban kérte volna a pénzét, ha gyanakodtak volna a kifizetés meghiúsulására.

A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Főügyészség 767 rendbeli üzletszerűen elkövetett csalás, két rendbeli sikkasztás, a számvitel rendjének öt rendbeli megsértése, valamint jogosulatlan pénzügyi tevékenység miatt emelt vádat júniusban az előzetes letartóztatásban lévő vádlottal szemben.

A D. Sándorné által döntően magánszemélyeknek okozott károk százezer forinttól egymilliárd forintig terjednek. Az összes kárérték meghaladja a tízmilliárd forintot, ezzel szemben a vádlott által az évek során a sértettek részére teljesített – megtérülésként értékelhető – kifizetések összértéke nem éri el a négymilliárd forintot – közölte korábban a vádhatóság.

A vádlott a Kun-Mediátor cég 1999. augusztus 9-én történt megalapításától kezdődően 2015. április 14-ig rendszeresen jogosulatlanul kötött, lényegében betétgyűjtésre irányuló, részben forintalapú, részben devizaalapú határidős szerződéseket, valamint portfólió kezelésére irányuló szerződéseket. D. Sándorné a felelősségre vonás elől külföldre szökött, ezért európai és nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki ellene. A Karib-tengeri Belize-ben 2016. december 8-án fogták el a 62 éves karcagi nőt, és december 13-án hozták Magyarországra, december 16-a óta van előzetes letartóztatásban.

(MTI)

 

 


Kapcsolódó cikkek

2024. szeptember 16.

A pórul járt légi utasok békéltető testületi eljárást is választhatják

Többórás, esetleg többnapos késés, problémás utasfelvétel, elveszett poggyász – az ilyen kellemetlenségekért akár több százezer forintos kártérítés is járhat. Miközben az Európai Unióban jogszabályok védik az utasok jogait, a légitársaságok nem restek kibújni a felelősség alól. Ha nem sikerül megegyezni, akkor a követelés érvényesítésének egyik hatékony módja, hogy a vitás ügy ingyenes, gyors és szakszerű rendezése céljából az utas a Budapesti Békéltető Testülethez fordul.

2024. szeptember 16.

Hamarosan újabb zöld törvénynek kell megfelelni az EU-ban, és ez jó

Tavaly lépett hatályba és idén december 30-tól kell betartani az unió erdőpusztulással kapcsolatos rendeletét. Csoki, kávé és miegymás hamarosan csak fenntartható gazdálkodásból jöhet. Dr. Szalay Rita, a PwC igazgatója, ESG-szakértő segít megismerni az EUDR-t.

2024. szeptember 16.

Zsarolóvírus támadások és adatvédelmi kérdéseik az iskolákban

A zsarolóvírus támadások egyre nagyobb fenyegetést jelentenek az oktatási intézményekre világszerte, beleértve az iskolákat is. Cikkünk célja, hogy bemutassuk, hogyan működnek ezek a támadások, milyen adatvédelmi problémákat vetnek fel, és milyen lépésekkel védhetjük meg az iskolákat és adatainkat.