Brüsszel beperli Magyarországot a szuverenitásvédelmi törvény miatt
Brüsszel fokozta jogi nyomásgyakorlását Magyarország szuverenitásvédelmi törvénye ellen, azzal érvelve, hogy az alapvető jogok széles körét sérti a jogszabály.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Embercsempészés miatt emelt vádat a Fővárosi Főügyészség hat ember ellen, akik több mint száz – afgán, pakisztáni, bangladesi – embert csempésztek át Magyarországról Ausztriába – közölte a fővárosi főügyész.
Ibolya Tibor a közleményében azt írta, az egyik vádlott, egy 41 éves magyar férfi 2016-ban bűntársakat keresve megismerkedett egy 34 éves, Magyarországon menekültstátuszban lévő pakisztáni férfival, aki a Magyarországra érkező illegális bevándorlók Ausztriába és más európai uniós tagállamba történő szállítását szervezte. A 41 éves férfi az elkövetésbe bevonta még 54 éves barátját és annak 42 éves élettársát, aki csak alkalomszerűen működött közre. A bűnszervezet tagja volt továbbá egy 42 és egy 31 éves férfi.
A bűnszervezet egy cseh rendszámú, sötétített üvegű, üléskivétellel átalakított kisbusszal és egy úgynevezett felvezető autóval kezdte meg tevékenységét. A vádlottak többnyire éjszaka csempészték az embereket a szerb-magyar határtól Nyugat-Európa felé, jellemzően a magyar-osztrák határig. A megbízási díjakat a 41 éves férfi szedte be, és osztotta szét társai között – ismertette a vádiratot.
Hozzátette, a csoport tevékenységét a magyar rendőrség állította meg 2017-ben, amikor a hat vádlottból négyet őrizetbe vett.
A Fővárosi Főügyészség a hat vádlott ellen vagyoni haszonszerzés céljából elkövetett embercsempészés bűntette miatt emelt vádat, négyükkel szemben bűnszervezeti elkövetés miatt, és mindegyikük ellen letöltendő börtönbüntetést indítványozott. Az ügyben három vádlott bűnügyi felügyelet alatt áll – olvasható a közleményben.
(MTI)
Brüsszel fokozta jogi nyomásgyakorlását Magyarország szuverenitásvédelmi törvénye ellen, azzal érvelve, hogy az alapvető jogok széles körét sérti a jogszabály.
A gyámhatóság a bíróság azonos ügyben született korábbi ítéletében foglaltakat egyszerűen mellőzve ismét elutasította a Háttér Társaság által képviselt meleg kérelmező örökbefogadásra való alkalmasságát. A megismételt eljárásban a hatóság szinte kizárólag azokat az érveket hozta fel, amelyekről néhány hónapja a bíróság már kimondta, hogy jogellenesek.
Elindult a jogi hallgatók számára meghirdetett Lawyer for a Day, valamint a vállalatértékelés iránt érdeklődő közgazdász hallgatóknak szóló Advisor for a Day esettanulmányi verseny a DLA Piper Hungary szervezésében. A megmérettetés célja, hogy a diákok valós munkakörnyezetben, mindennapi jogi és üzleti kihívásokon keresztül nyerjenek bepillantást az iroda tanácsadóinak mindennapi munkájába. A hallgatóknak október 25-ig van lehetőségük jelentkezni.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!